niedoskonała mama

niedoskonała mama

anglia-2
podróże współpraca z partnerami bloga

Zielona szkoła w sercu Londynu

Czy istnieje alternatywa dla zielonej szkoły, łącząca zalety integracji uczniów, zwiedzania stolicy Wysp Brytyjskich, poznawania kultury i historii danego miejsca, z przygotowywaniem naszych dzieci do egzaminów językowych FCE, CAE oraz matury z angielskiego? Jeśli zdecydujemy się na Niestandardową Naukę Nęzyka Angielskiego dla dzieci i młodzieży z ATASEM, odpowiedź brzmi – tak!

Z czym się kojarzy nauka języka obcego współczesnym rodzicom? Z nudnymi zasadami gramatyki, od których zależała ocena na świadectwie, ale w żaden sposób nie przekładała się ta wiedza na płynne porozumiewanie z obcokrajowcami. Szkolna lekcja była do tego stopnia nastawiona na poprawność, że woleliśmy siedzieć cicho, niż wypowiedzieć się z błędem i zasłużyć na minusa.

anglia3

Niestandardowa nauka języka na warsztatach organizowanych przez zaprzyjaźnione Biuro Podróży ATAS, nie ma nic wspólnego z surowym systemem nagród i kar, sztywnym siedzeniem w szkolnej ławce, odbywa się w plenerze, u źródła, w samym sercu Londynu. To nie tylko dawka swobodnych sytuacji, w których nasze dzieci muszą się przełamać i poprawnie lub nie – w końcu zacząć mówić, ale możliwość obcowania z kulturą, mentalnością, w którą wpisany jest uśmiech i pozytywne nastawienie oraz uprzejmość.

Warsztaty językowe – z ATASEM do Londynu

anglia 2

Wyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii trwa kilka dni, dzieci kwaterują się u rodzin goszczących, gdzie porozumiewanie w języku angielskim stanowi gwarancję zadbania o własne potrzeby. Powitania, wspólne posiłki, picie herbaty z mlekiem, pytania o samopoczucie i opowieści o kraju, to niepowtarzalna okazja by zweryfikować i podciągnąć swoje umiejętności lingwistyczne. W tempie natychmiastowym przyswajają też akcent.

Poza spontanicznymi okazjami do rozmów w języku obcym, biuro podróży ATAS organizuje warsztaty językowe w formie ćwiczeń, podczas zwiedzania: „Dzieci codziennie realizują wyznaczone zadania  w ramach których rozmawiają po angielsku z przewodnikami, osobami zatrudnionymi w muzeach albo z rodzinami u których mieszkają. Towarzyszą im wyzwania o różnym stopniu trudności, na przykład uzyskanie konkretnej informacji, udzielenie odpowiedzi na zadane pytania, wskazanie drogi lub rozwiązanie quizu.”

Nauka połączona ze zwiedzaniem

Projekt jest adresowany  do grup szkolnych od 12 roku życia. Warsztaty trwają 6 lub 7 dni, z czego 2 poświęcone są na dojazd, a pozostałe na zwiedzanie Londynu i realizację ćwiczeń językowych. Można wybrać dłuższe warsztaty, podczas których dodatkowo odwiedza się inne spore miasta, na przykład Oxford lub Cambridge.

W czasie wyjazdu uczniowie zwiedzają najciekawsze miejsca w Londynie: Westminster, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, British Museum, Plac Trafalgar czy London Eye, przez co nauka języka kojarzy się z tym, co najprzyjemniejsze – poznawaniem historii i kultury danego kraju, kontaktami z rówieśnikami i niezapomnianymi wrażeniami u rodziny goszczącej.

anglia

Nauka języka obcego nadzorowana jest przez nauczycieli – uczniowie mają za zadanie wypełnić zeszyty z ćwiczeniami. Warsztaty zwieńczone są wystawieniem oceny wykonanych zadań, która stanowi dodatkową motywację do nauki.

Warsztaty w atrakcyjnej cenie

Wyjazdy z Biurem Podróży ATAS odbywają się w ciągu roku szkolnego: od września do czerwca, zorganizowane są z myślą o grupach szkolnych, dzięki czemu cena warsztatów jest atrakcyjna, nieporównywalnie niższa od kursów indywidualnych. Cena warsztatów waha się w zależności od terminu.

Dzięki programowi: „Warsztaty językowe z dofinansowaniem”, po raz pierwszy można jechać na warsztaty językowe do Londynu już od 750 zł! Aby zgłosić się do programu, należy zarejestrować się na: http://www.promocja.atas.pl/

Więcej na temat warsztatów językowych na:

logo atas

Comments

comments

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
asenglishBlog o wyjazdach językowych Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Blog o wyjazdach językowych
Gość

Witam,
Zapraszam również na mojego prywatnego bloga gdzie umieszczam różne informacje jak i wywiady na temat właśnie kursów językowych za granicą. Wywiad z ATAS także jest:-)
Odnośnie „Warsztaty językowe z dofinansowaniem” to pierwsze słyszę o takiej możliwości ale jest to oczywiście super wiadomośc!
Londyn polecam! Byłem 3 razy w tym pierwszy raz właśnie na kursie angielskiego.
Jakie są waszym zdaniem najciekawsze atrakcje miasta (poza tymi popularnymi)?

asenglish
Gość

Jeśli chodzi o mniej znane atrakcje Londynu, to dom Freddiego Mercury w dzielnicy Kensington oraz buddyjska świątynia Buddhapadipa Temple w Wimbledonie :).