niedoskonała mama

niedoskonała mama

worki do odkurzaczy
współpraca z partnerami bloga

Jak zadbać o porządek w domu alergika?

Kontakt z roztoczami unoszonymi przez kurz nie tylko może wzmagać reakcję alergiczną, ale też naraża na jej pojawienie się.

Czym żywią się roztocza kurzu? Złuszczonym naskórkiem. Pancerzyki oraz odchody roztoczy unoszą się w powietrzu wraz z kurzem, powodując podrażnienie górnych dróg oddechowych i reakcje alergiczne.

Jak zadbać o porządek w domu alergika?

Regularnie przecieraj wilgotną szmatką wszystkie powierzchnie płaskie, gdzie najczęściej gromadzi się kurz: wierzch mebli, parapety, podłogi. Aby ułatwić to zadanie, unikaj przechowywania drobiazgów na wierzchu, przedmioty przechowuj w pudełkach, które łatwo przetrzeć. W ten sposób uniesiesz pudło, przetrzeć jego wierzch, półkę i gotowe. Przecieranie figurek, książek, bibelotów wydłuża zajęcie i może do niego zniechęcić.

worki do odkurzaczy

O ile to możliwe, pozbądź się z domu dywanów, ciężkich kotar, które są siedliskiem kurzu, a firanki i zasłonki pierz regularnie. Kurz często gromadzi się na roletach, dlatego dobrym rozwiązaniem są rolety wewnątrz okienne.

Wietrz pomieszczenie. Gdy alergik przebywa w szkole, otwórz okna na oścież i przewietrz pomieszczenie. Jest to ważne zwłaszcza zimą, gdy rzadziej przebywamy na świeży powietrzu, a uchylanie okna jest nieekonomiczne ze względu na wzrost rachunków za ogrzewanie.

Regularnie odkurzaj podłogi. Do trudno dostępnych miejsc użyj specjalnej-wąskiej końcówki, pamiętaj o takich miejscach jak podłoga pod meblami, rogi pokoju, drewniane framugi.

Zmieniaj worki w odkurzaczu, gdy się zapełnią. Po czym poznasz, że jest na to odpowiedni moment?

  • odkurzacz się przegrzewa
  • spada moc ssania

Wtedy odkurzanie jest nie tylko nieskuteczne, ale również nieekonomiczne-zużywasz prąd, ale musisz na to poświęcić więcej czasu.

Aby worek tak często się nie zapychał, przed odkurzaniem zamieć podłogę z większych zanieczyszczeń. To też pozwoli uniknąć odtykania rury. Przejrzyj przestrzeń pod meblami i wyjmij przedmioty, które tam spadły, nie tylko mogą okazać się cenne, ale również mogą zapchać odkurzacz. Spore zanieczyszczenia również mogą zmniejszyć moc ssania odkurzacza, dlatego regularnie usuwaj zanieczyszczenia z końcówki i połączenia rury z odkurzaczem.

Worki do odkurzacza zamówisz wygodnie online na stronie: https://www.swiatworkow.pl/

Marta Szyszko

Wpis we współpracy ze swiatworkow.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o