niedoskonała mama

niedoskonała mama

19,90
e-booki

Wstęp do mojego e-booka specjalnie dla Was!

Dziś uchylam rąbka tajemnicy, specjalnie dla Was prezentuję wstęp do e-booka – „Zarabiaj w e-biznesie tyle co na etacie.”

Co ma rolka po papierze toaletowym do prowadzenia biznesu?

Kiedy zaczynałam pracę jako konsultantka kosmetyczna (to było dawno i nieprawda :)), moja mentorka wytłumaczyła mi, że początki biznesu przypominają napełnianie ruloniku (na przykład rolki po papierze toaletowym) małymi kuleczkami z papieru. Wrzucasz kulkę – założyłaś blog, dodajesz regularne posty i wpisy na portalach społecznościowych – wrzucasz kolejne kulki. Udajesz się na spotkanie networkingowe, rozdajesz wizytówki, tworzysz sieć kontaktów. I co?

I nic, kulki są bezpieczne w rolce, a Ty masz już dość – gdzie efekty? Aż pewnego dnia, gdy już zupełnie się tego nie spodziewasz, gdy masz już więcej wątpliwości niż determinacji, z drugiej strony rolki wypada pierwsza kulka – klient kupił Twój produkt. I następne – dostajesz zaproszenie do prowadzenia warsztatów, gdzie możesz zaprezentować swój biznes. Zasada jest taka, że im więcej kulek włożysz, tym więcej i szybciej wypadnie ich po drugiej stronie.

e-book

Rozczarowanie to naturalny element pięcia się na szczyt

Jeśli jest jakaś emocja, która towarzyszyła mi od zarania działań w e-biznesie, będzie nią rozczarowanie. A jednak jestem, pracuję, zarabiam, przetrwałam. Przetrwałam propozycje interesującej współpracy, gdy klient coś oferował, a następnie milczał, jakby nigdy nie było tematu. Przetrwałam nieuczciwość klienta, który nie przelewał mi wynagrodzenia przez 3 miesiące, a następnie wypłacił połowę kwoty i szantażował, że jak powiem o tym publicznie, to mi zaszkodzi.

Rozczarowanie będzie Ci towarzyszyć, gdy zorganizujesz event, a ktoś powie, że jednak nie przybędzie lub gdy słupki ze statystykami będą nieugięcie stać w miejscu, fani zaczną masowo odlajkowywać Twój fanpage. Tak naprawdę kluczowe nie jest to, że doznałaś porażki. Kluczowe jest to…

Co zrobisz ze swoim rozczarowaniem?

Pozwolisz mu przejąć nad sobą kontrolę i zniechęcić się do bycia na swoim, a może nawiążesz kontakt z innym klientem, przygotujesz umowę, która uchroni Cię przed oszustwem, nawiążesz współpracę z kancelarią, która pomoże Ci ściągnąć zarobione pieniądze? Dodasz inny wpis lub wykupisz płatny post na Facebooku?

Nie czekaj na sprzyjające okoliczności, stwarzaj je sobie, a jeśli coś nie zaskoczyło to znaczy, że pora wypróbować inne rozwiązania. Przejmij kontrolę.

przyszłość

Jeśli chcesz zainwestować 30 zł 19,90 zł w praktyczne wskazówki dotyczące zarabiania na blogu i copywritingu, które zdobywałam przez ostanie 3 lata pracy w domu, napisz na: m.szyszko@niedoskonalamama.pl, w tytule wpisz: zakup e-booka: Zarabiaj w e-biznesie tyle co na etacie.

Marta Szyszko

Comments

comments