niedoskonała mama

niedoskonała mama

living-room-2569325_1920
współpraca z partnerami bloga

Jak urządzić funkcjonale kawalerkę i znaleźć miejsce na wszystko – poradnik

Aranżacja kawalerki to wielkie przedsięwzięcie logistyczno-kreatywne, które trzeba przeprowadzić z pomysłem. Na niewielkim metrażu trzeba zmieścić całe swoje życie. Chcemy mieć miejsce na każdą ulubioną aktywność, a jednocześnie otoczyć się pięknymi przedmiotami, wybranymi zgodnie z naszym stylem. Jak urządzić funkcjonale kawalerkę i znaleźć miejsce na wszystko – poradnik, to tekst, który pomoże ci przejść przez ten proces i zastosować Twoje pomysły, jednocześnie zachowując przestrzeń i swobodę poruszania się.

Dobrze przemyśl wybór mebli

Najważniejszym aspektem projektowania przestrzeni kawalerki nie jest styl, w jakim zamierzasz ją urządzić. Jeśli tylko dokonasz odpowiedniego wyboru w aspekcie mebli, które tam się znajdą, z pewnością stworzysz funkcjonalną i ciekawą przestrzeń. Postaw na nowoczesne meble do domu, które pozwolą ci na jeszcze większe wykorzystanie potencjału przestrzeni, którą dysponujesz. Przy czym pamiętaj, że nowoczesne nie znaczy, że muszą być proste i minimalistyczne, chyba że tak chcesz. Słowo nowoczesne oznacza raczej ich lepszą funkcjonalność i możliwości zmiany ustawienia. Jeśli nie masz pomysłów na zagospodarowanie swojej przestrzeni bądź masz ich za dużo i nie możesz zdecydować, które z nich wcielić w życie, zachęcamy do współpracy z Galeria Wnętrz Krakowska 31. Specjaliści pomogą ci zaaranżować miejsce oraz podpowiedzą, jakie wybrać meble do salonu, a jakie meble do jadalni. Wejdź na stronę https://krakowska31.pl/ i zobacz pełną ofertę oraz inspiracje wnętrzarskie.

W kawalerce postaw na wielofunkcyjność

Urządzenia wielofunkcyjne to świetne wynalazki. Pozwalają na znaczne zaoszczędzenie miejsca w domu, dzięki temu, że zamiast kilku sprzętów mamy jeden. Obecnie można znaleźć pralkę z opcją suszenia, mikrofalówkę z grillem, toster z gofrownicą, a także lodówkę z wbudowaną zamrażarką. Są to oczywiście podstawowe przedmioty, ale wielofunkcyjność może być wykorzystywana w wielu różnych aspektach. Ważne będzie tutaj dokonanie dokładnego rozpoznania na rynku i poszukiwanie ciekawych rozwiązań. Internet pełen jest różnych porad tego typu i warto poświęcić chwilę na ich wyłowienie.

Zminimalizuj liczbę przedmiotów w swoim mieszkaniu

Podczas przeprowadzki najlepiej widać jak wiele rzeczy składujemy latami, które nie są nam do niczego potrzebne. Jeśli chcesz zamieszkać w kawalerce, warto przed przeprowadzką zrobić rachunek sumienia i znacznie zmniejszyć ilość posiadanych przedmiotów. Nie nakłaniamy do wyrzucania pamiątek czy ukochanego fotela do czytania książek, lecz podpowiadamy, że na pewno, masz gdzieś takie przedmioty, o których istnieniu nie pamiętasz. Doskonałym pomysłem będzie sprzedanie ich przez internet, podarowanie jakiejś placówce pomocowej, bądź zmiana ich funkcjonalności.

Aby uniknąć chaosu i znaleźć miejsce na każdą aktywność, warto pomyśleć o stworzeniu tzw. stref. Są to charakterystyczne miejsca, które dedykowane są poszczególnym działaniom. Podstawą jest, aby wyznaczyć przestrzeń łazienki oraz kuchni, jednak miejsce na naukę lub czytanie, również zasługuje na swój kąt.

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o