niedoskonała mama

niedoskonała mama

oświetlenie do pokoju dziecka
lifestyle współpraca z partnerami bloga

Urządzasz pokój dziecka? Oświetlenie ma znaczenie!

Oświetlenie w pokoju dziecka jest jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz. Wpływa na nastrój, poczucie bezpieczeństwa, pozwala zadbać o wzrok. Niejednemu rodzicowi lampka nocna w pokoju dziecka pozwoliła uniknąć przybiegania malucha do sypialni dorosłych i zaoszczędziła nocnych pobudek.  Czym kierować się, aranżując dziecięcy pokój i wybierając oświetlenie?

Unikaj światła niebieskiego, ponieważ może powodować bezsenność, podobnie jak monitory urządzeń mobilnych. W pokoju dziecka sprawdzi się ciepłe, jasne światło. Wieczorem dla pozytywnego nastroju i poczucia bezpieczeństwa warto zadbać o cieple, rozproszone oświetlenie. Na biurku powinna stać lampa, która oświetla zeszyty i podręczniki.

Oświetlenie w pokoju dziecka-o czym nie możesz zapomnieć?

Uniwersalna lampa na biurko

klasyczna-lampa-biurkowa-saxon_1180

Ten model pozwala pokierować strumień światła w dowolne miejsce, dzięki trzem zawiasom, a jednocześnie nie oślepia. Dzięki tej klasycznej lampie biurkowej dziecko w wieku szkolnym nie zepsuje sobie wzroku podczas odrabiania lekcji i utrzyma koncentrację na zadaniach domowych. Model pasuje do każdej aranżacji, dzięki uniwersalnej, minimalistycznej formie. Wkomponuje się zarówno do pokoju dziecka, w którym jeszcze są zabawki, ale też nie powstydzi się go nastolatek, który ceni nowoczesne, futurystyczne rozwiązania. Lampa pasuje zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki. Ta lampa gwarantuje też bezpieczeństwo, dzięki odpowiedniemu obciążeniu, dziecko nie strąci jej z  biurka.

 Lampa sufitowa

klasyczny-plafon-eve-mantra-bia_561

Jedyne miejsce, w którym można powiesić biały, elegancki materiał w pokoju dziecka, bez obaw, że wylądują na nim ślady po palcach jest… sufit. W pokoju dziecka sprawdzą się lampy sufitowe, na przykład ten biały, minimalistyczny plafon. Jego zaletą jest uniwersalność, prostota, dzięki temu pasuje do pomieszczenia urządzonego zarówno w stylu rustykalnym, jak i skandynawskim. Takie rozwiązanie jest bezpieczne, wiszące lampy mogą zostać rozbujane, gdy dziecko rzuci w nie piłką. Plafon nie będzie wzbudzał większego zainteresowania, napełniając pomieszczenie ciepłym, jasnym światłem, nie narzucając żadnego stylu aranżacji w pomieszczeniu i pasując zarówno do pokoju dziewczynki jak i chłopca w każdym wieku.

Kinkiet

elegancki-kinkiet-lucius-ardan_2186

Kinkiet to źródło bocznego światła, które kierowane jest ku sufitowi, a więc nie oślepia, tworząc przytulny nastrój. Z takiego oświetlenia warto korzystać wieczorem, by wyciszyć dziecko przed zaśnięciem. Pasuje zarówno do kolorowych ścian w stylu skandynawskim, jak i do minimalistycznych rozwiązań, które pozwalają ograniczyć liczbę bodźców.

Lampka nocna w kształcie grzyba

cool-2l_568

Ta nowoczesna lampa wykonana z poliwęglanu, pozostawi pole dla dziecięcej wyobraźni. Wpisuje się w styl nowoczesny, dając rozproszone światło. Idealna, by zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa podczas samodzielnego spania w pokoju. Przy takiej lampie można czytać bajki na dobranoc. Starsze dziecko z niej nie wyrośnie, pasuje zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki, jest uniwersalna i minimalistyczna.

Marta Szyszko

Wpis we współpracy z ardant.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o