niedoskonała mama

niedoskonała mama

Londyn
konkurs

Szkolna wycieczka – od rutyny ucieczka!

Nie bez powodu mówi się, że podróże kształcą, ba! Mogą stać się życiową pasją, nie tylko sposobem na aktywne spędzenie słonecznego weekendu lub urlopu wypoczynkowego. Czy rok szkolny musi by jednoznaczny z pożegnaniem się z wyprawami w odległe miejsca, poznawaniem kultury i nauką, która w odróżnieniu od szkolnej notatki, zostanie w pamięci i sercach na zawsze? Wręcz przeciwnie, najbliższe miesiące to niepowtarzalna okazja do czerpania z dobrodziejstw szkolnych wycieczek.

Na pewno są takie informacje i zwroty, które mimo upływu lat, pamiętacie, a to dlatego, że przyswoiliście je jako uczniowie w sposób niestandardowy. Może podczas zwiedzania z przewodnikiem, sprawdzania słoności ścian groty w Wieliczce własnym językiem, wbiło wam się w pamięć, że ten surowiec był kiedyś na wagę złota i służył do konserwowania mięsa, gdy o lodówkach można było co najwyżej pomarzyć?

Każdy z nas z wycieczek szkolnych przywiózł, poza pocztówkami i zdjęciami z aparatów analogowych, masę wspomnień, które do dziś powodują uśmiech na twarzy. Wycieczki szkolne to nie tylko wspaniała okazja do nabycia wiedzy przez doświadczenie, rozbudzenia zainteresowań i ciekawości świata oraz motywacji do nauki.

To też ważny element w procesie integracji grupy rówieśniczej, poznania nauczyciela od codziennej, pozbawionej szkolnego kontekstu strony. Po latach nie wspominamy testów, klasówek (no chyba, że te niezapowiedziane), ale właśnie wycieczki! Współczesne biura podróży mają w ofercie programy, o których współczesnym rodzicom nawet się nie śniło: miasteczka westernowe, wioski indiańskie, dinoparki…

Jak wiadomo, wiedza przyswajana w otoczeniu, które wzbudza w nas pozytywne emocje, a zatem w plenerze, a nie szkolnej ławce, jest dłużej pamiętana. Dlatego niestandardowa nauka języka obcego, lekcja historii, przyrody, relacja z wydarzeń kulturalnych w terenie, jest o wiele skuteczniejsza od procesu szkolnego. Stanowi jego nieodzowne uzupełnienie, a jednocześnie buduje pozytywne nastawienie dzieci do pogłębiania i zdobywania nowej wiedzy, uśpiona kreatywność ma wreszcie pole do popisu i z entuzjazmem można wyjść poza utarte schematy.

wycieczka-ATAS

Zorganizowanie wartościowej wycieczki szkolnej, opieka nad grupą dzieci, dbałość o bezpieczeństwo i walory poznawcze, to nie lada wyzwanie. Nauczyciele, którzy wyszli z inicjatywą wyjazdu dłuższego, niż jednodniowy, dla dzieci w wieku szkolnym, ale też gimnazjalistów i licealistów, mogą się ubiegać o atrakcyjną nagrodę: 6 –dniowy wyjazd szkoleniowy do Londynu!

Wszystko za sprawą ogólnopolskiego konkursu Wartościowa Wycieczka Szkolna, zorganizowanego przez Biuro Podróży ATAS, które pragnie uhonorować wysiłek nauczycieli, ponoszących ogromny trud i odpowiedzialność, towarzyszące organizacji wyjazdu dla dzieci i młodzieży. Zgłoszenia można nadsyłać do 15.10.2013. Poznaj szczegóły na stronie organizatora konkursu: http://www.konkurs.atas.pl/

Konkurs dla Czytelników Niedoskonałej Mamy

Biuro Podróży ATAS ufundowało nagrodę niespodziankę z myślą o czytelnikach Niedoskonałej Mamy: dwie publikacje dla dzieci „Oto jest Paryż” oraz „Mapy”, które rozbudzą pasję do podróżowania u najmłodszych. Aby wziąć udział w losowaniu nagrody, wystarczy dokończyć zdanie konkursowe:

Lata szkolne bez wycieczki są jak…

I przesłać swoją propozycję na adres: redakcja@niedoskonalamama.pl

Na Wasze pomysły czekamy do niedzieli 22.09. 2013, ogłoszenie wyników w poniedziałek 23.09.2013

to jest ParyżMapy

 

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest  Niedoskonalamama.pl, nagrodę ufundowało Biuro Podróży ATAS

2.  Nagrodą w konkursie jest zestaw publikacji dla dzieci o podróżowaniu: „Mapy” i „Oto jest Paryż” wydawnictwa 2 Siostry.

3. Warunki uczestnictwa w konkursie:

Dokończ zdanie: Lata szkolne bez wycieczki są jak… Swoją propozycję wyślij na adres: redakcja@niedoskonalamama.pl

4. Podaj dane teleadresowe (imię, nazwisko, adres wysyłki)

5. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu i zgodą na publikację zgłoszenia na profilu Niedoskonała Mama

6. Czas trwania konkursu: od 17.09.2013 do: 22.09. 2013, do godz. 20.00.

7. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez redakcję Niedoskonałej Mamy i dział PR Agencji Turystycznej ATAS

8. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi dzień po terminie zakończenia przyjmowania zgłoszeń.

9. Wynik konkursu zostanie opublikowany na profilu organizatora na Facebook’u

10. Nagroda zostanie przesłana w terminie do miesiąca od dnia ogłoszenia wyników konkursu.

11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany zasad konkursu nawet w trakcie jego trwania.

12. Biorąc udział w konkursie, wyrażasz zgodę na na przetwarzanie przez Organizatora konkursu – niedoskonalamama.pl Marta Szyszko – (Administrator danych), swoich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, o ile dane takie będą wykorzystywane w toku konkursu i w związku z jego przebiegiem przez Organizatora i/lub partnerów/sponsorów/patronów medialnych konkursu.

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o