Gdyby ktoś mnie spytał, do czego są mi potrzebne oczy, wymieniłabym – kokietowanie, surowe spojrzenie skierowane do córki lub syna, ale takie, za którym kryje się szelmowski uśmiech, bo ja długo nie potrafię się gniewać, a tak na serio, oczy są mi potrzebne do podziwiania świata, kolorów jesieni i do pracy oczywiście!

Dlatego dbam o nie szczególnie, regularnie badam wzrok, inwestuję w szkła z górnej półki, chronię przed ostrym światłem i staram się jak najczęściej przynosić im ulgę, spoglądając na mieniący się wszystkimi kolorami jesieni las.

suche oczy

Jak zadbać o oczy podczas pracy?

Czy wiesz, że o swoje oczy możesz zadbać, spoglądając na monitor pod odpowiednim kątem? Patrz na niego z góry, w odległości 50 – 80 cm. Często mrugaj, w ten sposób zapewnisz im naturalne nawilżenie. Rób przerwy w trakcie pracy, a po pracy pozwól im odetchnąć, nie rób sobie maratonu z serialami. Idź na spacer!

Wbrew pozorom na kondycję naszych oczu ma wpływ wiele czynników, nie tylko wielogodzinne ślęczenie przed komputerem.

Suchość oczu może powodować wiatr (dlatego okularnicy zapewniają swoim oczom naturalną ochronę w postaci szkieł). W zamkniętych pomieszczeniach podrażniająco działa klimatyzacja i suche powietrze. Nawilżanie powietrza nie tylko redukuje suchy kaszel, ale zapewnia komfort naszym oczom.

suche oczy

Nie zapomnij o piciu dużej ilości płynów, suche oczy to często efekt niewystarczającego nawodnienia. Nie bez znaczenia jest również dieta, dobrze gdy będzie bogata w kwasy Omega 3 i Omega 6.

Interesujące porady na temat przeciwdziałania suchości oczu znajdziesz, klikając w ten link (tu)

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments