niedoskonała mama

niedoskonała mama

DSC_0026
dzieci współpraca z partnerami bloga

Jak spędzić czas z dzieckiem i się nie nudzić?

Czas spędzony z dzieckiem nie musi być nudnym obowiązkiem, co więcej, nie powinien nim być, dziecko wyczuje naszą niechęć i pomyśli, że to dla nas kara. Radość ze wspólnie spędzonego czasu to sposób na wyrażenie miłości i zaspokojenie dziecięcej potrzeby bliskości.

„Lubię z tobą przebywać, mam mnóstwo radości ze spędzonego razem czasu” –to przekaz, który podbudowuje dziecko. Jednak nie każda zabawa cieszy rodzica. Może wyrosłaś już z zabawy lalkami, ale lubisz zabawy manualne? A może odprężają cię gry planszowe i karciane?

Jak spędzić czas z dzieckiem i się nie nudzić?

Gry planszowe

Cieszę się, że mam starsze dzieci. Możemy grać w kultowe gry, które pamiętam z własnego dzieciństwa: Uno, „Zgadnij kto to?”, ale też nowości, takie jak „Nie mów tak, nie mów nie.” Ta gra wyrównuje szanse, łatwo się zapomnieć, nawet dorosłemu. Nieważne jaką ktoś ma wiedzę, liczy się przestrzeganie prostych zasad, a dzieci są w tym naprawdę dobre. Gdy dajemy im wygrać, budujemy ich pewność siebie.

Gry planszowe kupisz tu

Budowanie z Lego

Są takie zabawy, z których się nie wyrasta. Mój syn lubi gotowe zestawy Lego, ja mogę budować z pomieszanych klocków. Takie zajęcie odpręża, nie wymaga ode mnie myślenia, koncentracji. U dzieci trenuje koncentrację (gdy postępują zgodnie z instrukcją), ćwiczy motorykę małą, wymaga sporych pokładów cierpliwości.

Zabawa piaskiem kinetycznym

Jest coś w tym, że gdy wsadzimy rękę do pojemnika pełnego piasku, czujemy odprężenie. Zaletą piasku kinetycznego jest to, że nie klei się do rąk, zostawiając je suche. Piaskiem możesz bawić się wielokrotnie, ponieważ nie obsycha, wystarczy przechowywać go w pojemniku. Warto zamknąć pojemnik, by chronić piasek przed kurzem. Można z niego lepić różne kształty.

Wystarczy 15 minut dziennie zabawy z dzieckiem, by zaspokoić jego potrzebę kontaktu. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, dbaj o czas sam na sam.

DSC_0026

Marta Szyszko

Gry i zabawki wspomniane we wpisie kupisz w sklepie Manito.pl

Wpis we współpracy z Manito.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o