niedoskonała mama

niedoskonała mama

swim-422546_1920
współpraca z partnerami bloga Zdrowie i uroda

Soczewki jednodniowe – idealny wybór na weekendowe wojaże

W trakcie weekendowych wyjazdów cenimy nasz czas i wygodę. Z tego względu, jeśli nosimy soczewki kontaktowe, warto zdecydować się na zakup wariantów jednodniowych. Szkła zmieniane codziennie mają wiele zalet, szczególnie jeśli wybieramy się w podróż.

Mniej obowiązków i akcesoriów do zabrania

Soczewek jednodniowych nigdy nie trzeba czyścić. Po zdjęciu z oczu wystarczy je wyrzucić do śmieci. Użytkowanie tego rodzaju szkieł nie wymaga wieczornej pielęgnacji i posiadania akcesoriów do nawilżania i przechowywania. Wyruszając w podróż nie musimy zatem zabierać ze sobą butelek ze specjalnym płynem do soczewek ani pojemników. Bez wspomnianych przedmiotów nasz bagaż stanie się lżejszy. Może to okazać się atutem w przypadku lotu samolotem i restrykcyjnych ograniczeń odnośnie wagi bagażu. Przygotowując się do weekendowych wyjazdów nie pakujemy zbyt wielu rzeczy. Brak konieczności zabierania akcesoriów do czyszczenia szkieł kontaktowych wydaje się zatem sporym udogodnieniem.

Zachowanie zdrowych oczu i kontaktu widzenia

Warto pamiętać, że codzienna wymiana soczewek eliminuje efekt ich starzenia się i zmniejsza szanse powstawania osadów powierzchniowych. W rezultacie użytkownicy szkieł jednodniowych odczuwają poprawę komfortu i jakości widzenia, szczególnie jeśli doskwiera im alergia. Obniża się również częstotliwość występowania ogólnych powikłań związanych z narządem wzroku. Osoby decydujące się na noszenie soczewek wymienianych każdego dnia rzadziej doświadczają zapaleń rogówki. Praktyczny w użytkowaniu rodzaj szkieł docenią także ludzie o suchych i wrażliwych oczach. Codzienna wymiana soczewek pozwala na zachowanie higieny i zapobiega pojawianiu się infekcji, które mogą uprzykrzyć weekendowy wyjazd.

Soczewki jednodniowe – doskonałe na lato

Najlepszym rozwiązaniem w trakcie wakacyjnych wojaży będą właśnie soczewki jednodniowe. Ten wariant szkieł gwarantuje latem większą wygodę i zapobiega podrażnieniom oczu. Czyszczenie soczewek z ziarenek piasku, smug z kremu UV, resztek chlorowanej wody albo pyłków i innych ciał obcych bywa bardzo uciążliwe i zajmuje czas, który można spędzić w znacznie przyjemniejszy sposób. Gdy nosimy szkła jednodniowe, zyskujemy pewność, że zakładane codziennie soczewki są zawsze czyste i świeże. Bezpieczne dla oczu jednodniowe soczewki kontaktowe znajdziesz tutaj.

Oprócz soczewek jednodniowych weź w podróż krople do oczu

Szykując się do weekendowego wyjazdu nie zapominaj o zapakowaniu kropli nawilżających dopasowanych do rodzaju soczewek.  Krople pomogą zwalczyć suchość oczu w samolocie i pomieszczeniach z klimatyzacją oraz usuną zanieczyszczenia z powierzchni soczewek (kurz, piasek, pyłki). Zwykle są zamknięte w mini opakowaniach, dlatego zabranie ich na pokład samolotu nie okaże się problemem. Nie zajmą też dużo miejsca w torbie podróżnej.  Oprócz kropelek warto nosić przy sobie żel do dezynfekcji rąk. Należy użyć go przed każdym zakropieniem zmęczonych oczu.

Soczewki jednodniowe idealnie nadają się na weekendowe wyjazdy. Nie musimy ich czyścić, dlatego pakowanie płynów i pojemników do przechowywania okaże się zbędne. Szkła wymieniane każdego dnia gwarantują świeżość, wysoką higienę i komfort, tak ważne w trakcie podróżowania.

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o