niedoskonała mama

niedoskonała mama

smartphone-431230_1920
dzieci współpraca z partnerami bloga

Jaki smartfon wybrać dla ucznia?

Nadmiar elektroniki w życiu młodego człowieka z pewnością nie jest mile widziany, jednak od nowych technologii nie możemy całkowicie uciec. Smartfon stał się jednym z podstawowych elementów szkolnej wyprawki dla dziecka. Sprawia on, że uczeń ma dostęp do banku informacji zawsze pod ręką, a w dodatku pozwala pozostawać rodzicom w stałym kontakcie ze swoimi pociechami. Jakie parametry powinien posiadać idealny smartfon dla ucznia?

Przede wszystkim wyświetlacz

Postęp elektroniki użytkowej sprawił, że tradycyjne telefony komórkowe z klawiaturą zostały na stałe wyparte z obiegu. Przynajmniej dla dziecka. Współcześnie liczą się tylko dotykowe ekrany, z którymi młodzi radzą sobie bardzo dobrze. Nawet pierwszoklasista będzie w stanie opanować obsługę każdego smartfona i to w raptem kilka minut! Skoro decydujemy się na zakup urządzenia z dotykowym wyświetlaczem, to priorytetowym parametrem przy jego wyborze będzie wielkość.

Urządzenie dla ucznia musi być komfortowe. Duży wyświetlacz w telefonie pozwoli na łatwe nawigowanie po systemie oraz na wygodne przeglądanie Internetu czy oglądanie zdjęć. W sprzedaży coraz częściej możemy spotkać wyświetlacze z przekątną ekranu od 5 cali wzwyż. Warto zainteresować się wyświetlaczem w technologii TFT. Taki ekran z łatwością można odseparować od dotyku, a jego ewentualny serwis nieznacznie odchudzi nasz portfel. O tym, ile kosztuje naprawa takiego wyświetlacza, możesz przekonać się wchodząc na stronę https://wymien-szybke.pl.

Z energią przez cały dzień

Duży i czytelny wyświetlacz z pewnością będzie obciążeniem dla baterii smartfona ucznia. Czas pracy akumulatora na jednym ładowaniu jest niezwykle istotny dla każdego urządzenia zasilanego w ten sposób. Idealny telefon szkolny powinien cechować się dobrą i wytrzymałą baterią. Należy pamiętać, że musi ona wystarczyć przez cały czas, który dziecko spędza w szkole podczas trwania lekcji. W takim wypadku zadowalające osiągi powinien zapewnić akumulator o pojemności około 3000 mAh.

Szybkość działania i nieograniczone możliwości

Kolejnym bardzo istotnym elementem telefonu dla ucznia jest pamięć. Zarówno wbudowana, jak i operacyjna RAM. Ta druga odpowiedzialna jest za szybkość pracy urządzenia. Smartfon dla ucznia powinien charakteryzować się płynnością działania podczas niezbyt zaawansowanych czynności. Taki efekt z pewnością zagwarantuje minimum 2 GB RAM-u. Co z pamięcią wbudowaną? Często jest ona lekceważona przez producentów. Jeśli interesujący nas telefon jest wyposażony w system operacyjny Android, a to najbardziej popularny wybór w tym segmencie smarfonów, to połowę dostępnej pamięci zajmie nam oprogramowanie. Czy można z tym jakoś walczyć? Oczywiście, że tak! Wystarczy dokupić do zestawu kartę pamięci, najlepiej o rozmiarze 4GB lub większą, na której umieszczone zostaną najbardziej potrzebne aplikacje, gry i zdjęcia wykonywane telefonem przez ucznia.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione parametry, z pewnością dokonamy zakupu, z którego zadowolony będzie każdy uczeń korzystający codziennie ze smartfona. Przy końcowym wyborze urządzenia warto wziąć jeszcze pod uwagę materiały, z którego zostało wykonane. Telefon w rękach dziecka jest narażony na liczne uszkodzenia, ale ten problem można w łatwy sposób wyeliminować za pomocą specjalnych szkieł ochronnych i zabezpieczającej obudowy.

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o