niedoskonała mama

niedoskonała mama

Rotation of IMGP5492
lifestyle

Samotna niedziela lepsza od rodzinnej

Plan był taki, żeby rodzinnie spędzić niedzielę, dogrzać się wiosennymi promieniami, naopychać wonią pąków, odgonić resztki zimowego pesymizmu i przestawić na bezchmurne niebo, lenistwo, jakiś rodzaj beztroski, poutykać w kąty obowiązki.

Dzięki spontanicznej decyzji o samotnym spacerze na Starówkę, spędziłam wspaniałe, niedzielne popołudnie, dokładnie takie jakiego było mi trzeba.

IMGP5488

Zgiełk, pokrzyki mamo, ale nieskierowane w moją stronę, zirytowana trzydziecha, która szantażuje dziecko liczeniem do trzech, bo jak nie to coś tam…

Starsza pani podkreślająca usta błyszczykiem dla podlotek, ziomal z browarem na balkonie, zapraszający mnie do siebie na herbatkę, a potem jeszcze menel – na kawę. Wzięcie.

Najmniej zdjęć ma się z miejsca, w którym się mieszka, epic fail – zapomniałam aparatu (zdjęcia pochodzą z archiwum narzeczeńskiego, Starówka wiele się nie zmieniła ;). Nie będę się więc lansować jak rasowa blogerka lajfstalowa, bo i strój był raczej powszedni, zero make – upu, ciemne okulary, bo lubię pomykać niczym obserwator, niepostrzeżenie, jakby mnie tam nie było, jakbym poszła tylko popodglądać.

IMGP5445

Stateczny lowelas w sile wieku zaprasza na gofry małolatę, na której skórzanych rurkach opinają się koronkowe gacie. Spróbuję takiej stylizacji, ale raczej w sypialni, niż na mieście, mi już nie wypada. Teraz moja kolej na wyczekane gofry z bitą śmietaną, bakaliami i polewą czekoladową. „TIPS – zbieram na bilet do Afryki”, reszta ląduje w plastikowym kubku, trzeba wspierać młodzieńcze marzenia!

Rotation of IMGP5492Na plecach oddech tych, którym spieszy się do zatracenia w zapiekance lub ulubionym deserze, kolejka jak za PRL-u.

-O której skończyłaś wczoraj pracę? – O 19.

Tylko ludzie jakoś bardziej zabiegani, zamiast podziwiać okoliczności przyrody męczą siebie i rozmówców umowami przedwstępnymi.

U mnie pełen chill. W sercu, w duszy, w dziarskim kroku i uśmiechu na twarzy.

Randkę z samą sobą zaliczam do udanych ;)

Marta Szyszko

Comments

comments