Plan był taki, żeby rodzinnie spędzić niedzielę, dogrzać się wiosennymi promieniami, naopychać wonią pąków, odgonić resztki zimowego pesymizmu i przestawić na bezchmurne niebo, lenistwo, jakiś rodzaj beztroski, poutykać w kąty obowiązki.

Dzięki spontanicznej decyzji o samotnym spacerze na Starówkę, spędziłam wspaniałe, niedzielne popołudnie, dokładnie takie jakiego było mi trzeba.

IMGP5488

Zgiełk, pokrzyki mamo, ale nieskierowane w moją stronę, zirytowana trzydziecha, która szantażuje dziecko liczeniem do trzech, bo jak nie to coś tam…

Starsza pani podkreślająca usta błyszczykiem dla podlotek, ziomal z browarem na balkonie, zapraszający mnie do siebie na herbatkę, a potem jeszcze menel – na kawę. Wzięcie.

Najmniej zdjęć ma się z miejsca, w którym się mieszka, epic fail – zapomniałam aparatu (zdjęcia pochodzą z archiwum narzeczeńskiego, Starówka wiele się nie zmieniła ;). Nie będę się więc lansować jak rasowa blogerka lajfstalowa, bo i strój był raczej powszedni, zero make – upu, ciemne okulary, bo lubię pomykać niczym obserwator, niepostrzeżenie, jakby mnie tam nie było, jakbym poszła tylko popodglądać.

IMGP5445

Stateczny lowelas w sile wieku zaprasza na gofry małolatę, na której skórzanych rurkach opinają się koronkowe gacie. Spróbuję takiej stylizacji, ale raczej w sypialni, niż na mieście, mi już nie wypada. Teraz moja kolej na wyczekane gofry z bitą śmietaną, bakaliami i polewą czekoladową. „TIPS – zbieram na bilet do Afryki”, reszta ląduje w plastikowym kubku, trzeba wspierać młodzieńcze marzenia!

Rotation of IMGP5492Na plecach oddech tych, którym spieszy się do zatracenia w zapiekance lub ulubionym deserze, kolejka jak za PRL-u.

-O której skończyłaś wczoraj pracę? – O 19.

Tylko ludzie jakoś bardziej zabiegani, zamiast podziwiać okoliczności przyrody męczą siebie i rozmówców umowami przedwstępnymi.

U mnie pełen chill. W sercu, w duszy, w dziarskim kroku i uśmiechu na twarzy.

Randkę z samą sobą zaliczam do udanych ;)

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments