niedoskonała mama

niedoskonała mama

przelewy za granicę
współpraca z partnerami bloga

Przelewy pieniędzy za granicę – bank, kantor czy firma pośrednicząca?

Przelewy międzynarodowe to temat znany każdemu, kto pracuje za granicą, bądź swoją gotówką regularnie wspiera osoby mieszkające poza terytorium Polski. Na rynku mamy dostępne trzy opcje realizujące zagraniczny transfer gotówki. Która z nich zrobi to najszybciej i najtaniej?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jeśli zależy nam na błyskawicznym transferze gotówki za granicę, to idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm pośredniczących, które oferują przelew pieniędzy bez konieczności wychodzenia z domu do krajów UE. Klikając w ten link https://www.easysend.pl/przelewy-z-irlandii-do-polski , dostajemy możliwość szybkiego i taniego przelewu po konkurencyjnym kursie walutowym.

Firmy specjalizujące się w realizacji tanich przelewów zagranicznych udostępniają swoim klientom niezwykle rentowne kursy walut. Zachęcająca jest także niska opłata za obsługę operacji. Większość renomowanych firm oferuje bezpłatny pierwszy i co 10. przelew, a prowizja za pozostałe nie przekracza 1€. Środki na koncie odbiorcy znajdują się przeważnie tego samego dnia. Istnieje również możliwość wykupu usług expresowych, które gwarantują transfer gotówki w kilka minut.

Tradycyjny przelew bankowy, czyli SWIFT lub SEPA

Aby wykonać bankowy przelew międzynarodowy w dowolnej walucie i skierować ją do dowolnego kraju na świecie musimy skorzystać z transferu gotówki typu SWIFT. Duży zasięg niesie ze sobą niestety bardzo wysokie opłaty. Na koszt realizacji takiego przelewu składa się prowizja wychodząca z baku nadawcy, a także spread, czyli różnica pomiędzy kursem sprzedaży, a kursem kupna. Wysokość opłaty za wykonanie przelewu międzynarodowego zależy od wielkości przesyłanej kwoty.

Przelew bankowy SEPA to tańszy sposób na transfer gotówki. Niestety pozwala on na przesłanie wskazanej sumy tylko do państw członkowskich Unii Europejskiej oraz do innych wybranych krajów. Do największych zalet przelewów SEPA należy powszechność i ogólnodostępność. Międzynarodową transakcję zlecimy w błyskawicznym tempie w dowolnym banku, a w większości przypadków istnieje możliwość zlecenia przelewu za pośrednictwem Internetu.

W przypadku przelewów typu SWIFT środki na koncie odbiorcy znajdą się maksymalnie do trzech dni od zlecenia przelewu. Dla takiego transferu gotówki uruchomiono dodatkowo płatną usługę express, której próżno szukać decydując się na opcję SEPA. Ta realizowana jest do końca następnego dnia.

Internetowy kantor

Prostota i wygoda transakcji to główne zalety zyskujących na popularności kantorów internetowych. Procedura przelewu ze strony nadawcy ogranicza się do poprawnego uzupełniania danych osobowych, wprowadzenia szczegółów transferu i zaakceptowania regulaminu. Całość nie powinna zajęć więcej niż kilkadziesiąt sekund, a czas realizacji przelewu to przeważnie jeden dzień roboczy. Internetowe kantory zachęcają również atrakcyjnym kursem walut. Pod tym względem śmiało mogą rywalizować z firmami pośredniczącymi. Jednakże e-kantory nakładają na każdą operację dość wysokie prowizje, o czym należy pamiętać, wykonując regularnie przelewy międzynarodowe.

Analizując wszystkie możliwe opcje międzynarodowej wysyłki pieniędzy możemy zauważyć, że firmy pośredniczące i przelewy bankowe typu SEPA umożliwiają transfer, który nie obciąża mocno kieszeni wysyłającego. Jeśli zależy nam dodatkowo na czasie realizacji operacji, to tylko korzystając z firm pośredniczących mamy możliwość taniego przelewu zagranicznego, który na koncie odbiorcy dotrze tego samego dnia.

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o