niedoskonała mama

niedoskonała mama

wakacje z dzieckiem
podróże współpraca z partnerami bloga

Jak odpocząć na wakacjach z dziećmi?

Coraz więcej rodziców wybiera się na samotne wakacje bez dzieci – w końcu urlop to czas, kiedy mogą odpocząć, poznać lokalne atrakcje, wypić w spokoju kawę z widokiem zapierającym dech w piersiach przed oczami. Dzieci nie zawsze podzielają tę wizję wypoczynku, łatwiej więc zostawić je z dziadkami niż organizować im czas podczas całego wyjazdu. A przecież, wspólny wyjazd to jedna z niewielu okazji, gdy możemy pobyć ze sobą całą rodziną – takie chwile i rodzice i dzieci pamiętają przez całe życie. A atrakcje dla najmłodszych zapewni przecież biuro podróży – trzeba tylko wybrać odpowiednią ofertę.

Jak odpocząć na wakacjach z dziećmi? Nie zabieraj ze sobą wszystkich obowiązków

Podczas wyjazdów całą rodziną, razem z dziećmi, ważnym czynnikiem, na podstawie którego dokonujemy wyboru jest ekonomia, czyli często skromne możliwości naszego domowego budżetu. Rozwiązań tego problemu jest kilka. Możemy oczywiście postawić na własne wyżywienie i robić zakupy w lokalnych supermarketach i samodzielnie przygotowywać posiłki, ale zakupy i gotowanie, w czasie, gdy inni relaksują się na plaży i beztrosko spędzają czas, mogą wpędzić we frustrację. Nie tego oczekujemy na wakacjach. Wbrew pozorem opcja all inclusive może okazać się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Jeżeli jesteśmy elastycznie co do terminu wyjazdu, warto też śledzić propozycje last minute.

Nie zabieraj ze sobą pracy

Kolejny pożeracz czasu i dobrego nastroju na urlopie to pracoholizm. Nic tak nie psuje beztroskiego, wakacyjnego nastroju – całej rodzinie – jak sprawdzanie firmowej poczty i myślenie o biurowych obowiązkach w czasie, gdy powinniśmy wylegiwać się na plaży. To jak lizanie tortu przez szybę! Lepiej wybrać się na krótszy urlop, ale zorganizowany w taki sposób, że naszym głównym zadaniem będzie relaksować się na plaży, pływać, zwiedzać lokalne atrakcje, odkrywać nowe smaki i miejsca. To czas, w którym ładujemy baterie, i w pełni poświęcamy się rodzinie. Tylko jak sprawić, by nasze dzieci, które od rana do wieczora rozpiera energia były zadowolone z wyjazdu tak samo jak my? W końcu często nasze potrzeby bardzo się od siebie różnią.

Wbrew pozorom wszystko da się łatwo pogodzić, wybierając dobre biuro podróży. Rainbow już od kilku lat prowadzi animacje dla dzieci w tzw. Figloklubach.

wakacje z dzieckiem

Figloklub to miejsce, w którym dzieci (od czwartego do dwunastego roku życia) mają zapewnione liczne atrakcje, z których mogą korzystać pod czujnym okiem animatorów. Figlokluby zapewniają dzieciom opiekę przez kilka godzin dziennie, sześć dni w tygodniu, od czerwca do września. Chociaż, jeżeli planujemy rodzinny wyjazd poza tym okresem, warto sprawdzić propozycje biur. W niektórych lokalizacjach, takich jak: ZEA, Cypr I Wysypy Kanaryjskie animacje dostępne są przez cały rok.

Dla rodziców to duże udogodnienie, nie muszą bowiem martwić się o rozrywkę dla swoich pociech, łatwiej im też wygospodarować trochę czasu tylko dla siebie.  W ramach animacji organizowane są zajęcia sportowe, zabawy kreatywne a także dni tematyczne, dzięki czemu nasze dziecko ma szansę dowiedzieć się nieco więcej o miejscu w którym spędza wakacje. Oczywiście rodzice w każdej chwili mogą dołączyć do tych zabaw, ale jeżeli w tym czasie będa chcieli zobaczyć okoliczne muzeum lub po prostu zrelaksować się na plaży, bez konieczności ciągłego popatrywania na dziecko, mogą to zrobić bez wyrzutów sumienia.

Bądźmy elastyczni…

Często planujemy urlop godzina po godzinie. Potem okazuje się, że tylko jedna osoba ma ochotę zwiedzać lokalne atrakcje, a druga połowa woli w tym czasie wylegiwać się na plaży. Z kolei dzieci nie chcą wychodzić z Figloklubu. Poddaj się chwili, pozwól sobie na spontaniczność i nie traktuj urlopu jak kolejnego wyzwania, w którym chcesz się wykazać. To jedyny czas w roku, kiedy nic nie musisz, a wszystko możesz…

Wpis we współpracy z Rainbow 

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o