niedoskonała mama

niedoskonała mama

contact
felieton

Niemamuśkowy blog parentingowy

Co wybierasz – mopa i romans z urządzeniami gospodarstwa domowego, a może garsonkę i szpile, od których nasuwają ścięgna, a do tego grzecznie przylizane włosy w perfekcyjny, zawodowy kok?

Będziesz tłumaczyć się społeczeństwu z braku ambicji, domowej lobotomii i plamy na dresie od marchewkowej zupki, którą dziecko pluje na Ciebie w radosnym uśmiechu, a może z chłodu, egoizmu, braku ciepłych uczuć, bo Twoje miejsce jest w domu, a Ty w nim nie jesteś.

A może będziesz tłumaczyć się z tego, że idziesz pod prąd, że nie wpisujesz się w żaden stereotyp, a czasami nawet nie wiesz, czy mentalnie nie jest Ci bliżej do mężczyzny, bo klniesz jak szewc, wybuchasz złością i znów masz nieogolone łydki.

Coraz częściej docierają do mnie głosy, że nie jestem typową blogerką mamuśkową. Faktycznie, nie uważam, że zainteresowania kobiet kończą się na ich własnej pępowinie, na tym czym karmić i jakie akcesoria kupić, gdy ową pępowinę się przetnie.

Szukam niestereotypowej ścieżki w blogosferze, nie będę żerować na niskich emocjach, by robić sobie ruch, ani napuszczać Was na siebie i obserwować jak skaczą statystyki.

Przede wszystkim nie chcę karmić negatywnych emocji i wracać do tego szarego okresu w moim życiu, gdy przerastała mnie pajęczyną w kącie pokoju. Dziś mogę pomachać pajączkowi znad zleceń i życzyć mu miłego, niech pozjada natarczywe muchy.

Ktoś kiedyś powiedział, że media nie żerowałyby na niskich emocjach, gdyby te nie generowały odsłon. Zmierzę się, więc z niszowym, niegenerującym lajków i komentarzy imagem tego bloga. Zarabianie na blogu – tak, ale nie desperacko, nie na siłę, nie chaotycznie.

Peace,

Marta Szyszko

Comments

comments

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lucy es Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lucy es
Gość

bingo! amen! i do przodu :)