niedoskonała mama

niedoskonała mama

czego pragną mężczyźni
związki

Nie bądź aseksualną mamuśką!

„Kobieta, którą poślubiłem zamieniła się w matkę – to powszechna skarga jaką słyszę od młodych ojców. Kiedy kobieta zmienia się z kochanki w matkę, jej mąż przeważnie postrzega utratę spełnienia seksualnego i towarzystwa żony w zajęciach rekreacyjnych jako czynniki rozpadu małżeństwa.”

Niestety wiele małżeństw rozpada się w pierwszym roku po urodzeniu dziecka. Dzieje się tak gdy miłość małżeńska musi konkurować z macierzyńską. Dlatego planuj wspólny czas, podczas którego będzie okazja do zaspokojenia potrzeb Twojego partnera.

Czego pragną faceci?

Na samej górze hierarchii ich potrzeb plasuje się seksualne spełnienie.

Aby stać się doskonałą partnerką seksualną, kobieta musi najpierw odkryć, co sprawia jej przyjemność, a następnie podzielić się tą wiedzą z partnerem. Wtedy rozwijają swoją relację seksualną i obojgu przynosi ona radość. Jeśli mężczyzna zaspokaja kobiecą potrzebę intymnej rozmowy i czułości bez podtekstu seksualnego, staje się atrakcyjnym kochankiem.

Czym jest intymna rozmowa?

„Rozmowa intymna różni się od zwykłej rozmowy. Koncentruje się na sprawach, problemach, tematach i wydarzeniach osobistych.” To taka rozmowa, której treści nie ujawnilibyście innym. Często intymna rozmowa z osobą spoza związku, staje się pierwszym krokiem do nawiązania romansu.

instrukcja obsługi faceta

Dla mężczyzn istotne jest też towarzystwo w rekreacji, wspólne pasje i rozrywki to bardzo cenne spoiwo związku:

„Żona interesuje się formami rekreacji, które sprawiają mężowi przyjemność i stara się osiągnąć w nich pewien stopień kompetencji. Gdy odkrywa, że jej nie odpowiadają, zachęca męża do rozważenia innych zajęć, w których mogą uczestniczyć razem. Staje się ulubionym towarzyszem męża w wolnym czasie, a on kojarzy jej towarzystwo z najprzyjemniejszym czasem relaksu.”

Atrakcyjność fizyczna partnerki

Czemu początkom związku towarzyszy stan zakochania? Bo partnerka nie pokaże się swojemu wybrankowi w wymiętym dresie, kokietuje go, układa włosy, chce być kobieca i atrakcyjna. Niestety w późniejszych fazach związku umycie włosów staje się wyczynem. Tymczasem kobieta powinna dbać o atrakcyjność także w domu. Dla własnego samopoczucia i dla podtrzymania zainteresowania męża.

Azyl domowy

Choć wiele kobiet pragnie realizować się zawodowo po urodzeniu dziecka, ciepłe rodzinne gniazdko jest wciąż jedną z kluczowych potrzeb większości mężczyzn. To nie znaczy, że kobieta musi własnoręcznie polerować kafelki, wystarczy, że zorganizuje dom tak, by efekt był przyjemny, może to osiągnąć angażując męża w obowiązki lub zatrudniając pomoc domową.

Podziw ze strony kobiety

„Za każdym mężczyzną powinna stać podziwiająca go kobieta.”

Doceniaj zawodowe sukcesy męża i to, że dba o byt rodziny. Praw komplementy dotyczące wyglądu, unikaj zrzędzenia i wytykania błędów oraz krytyki.

Marta Szyszko

Na podstawie:

gwp

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o