niedoskonała mama

niedoskonała mama

najpopularniejsze imiona dla dzieci
dzieci współpraca z partnerami bloga

Najpopularniejsze imiona dla dzieci

W naszych imionach kryje się wielka głębia. Otóż każde z imion coś oznacza i ufa się, iż plecie ono jakąś sieć przeznaczenia. Poznaj najpopularniejsze imiona dla maluchów – może zdecydujesz się na któreś z nich?

Chrzest oraz bierzmowanie – sakramenty, przy których nadaje się imiona

Sakramenty określa się jako widoczne znaki niewidocznej łaski, to dary Boga dla człowieka. Sakramenty występują we wszystkich wyznaniach chrześcijańskich, jednak konkretne wyznania różnie je pojmują, a najbardziej rozwiniętą listę sakramentów posiada katolicyzm. Wylicza się z nim siedem sakramentów. Na sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego składają się chrzest, bierzmowanie i komunia. Na sakramenty uzdrowienia składają się pokuta i namaszczenie. Na sakramenty w służbie społecznej składają się kapłaństwo i małżeństwo. Podczas chrztu i bierzmowania nadaje się imiona.

Nadawanie imienia

Chrzest to sakrament, który wprowadza do życia w wierze, a bierzmowanie z kolei to sakrament, który utwierdza życie w wierze. Podczas obu sakramentów wybiera się imię dla osoby je przyjmującej lub imię wybiera sobie ona sama. Pierwsze i ewentualne drugie imię nadaje się w czasie sakramentu chrztu i jednocześnie trafia ono jako oficjalne imię danej osoby do urzędu Stanu Cywilnego, efektem czego znajduje się na wszystkich ważnych dokumentach. W przypadku osób, które nie przystępują do sakramentu chrztu, imię lub imiona nadaje się tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego, aby trafiło ono do wszelkich dokumentów. Trzecie imię nadaje się w czasie sakramentu bierzmowania i imię to nie figuruje w żadnej dokumentacji poza dokumentacją kościelną. Kiedyś nadawano imię ze względu na jego znaczenie, obecnie jednak imiona nadaje się ze względu na to, że się po prostu nam podobają. Jeżeli jednak przyjmuje się sakramenty, to warto wybrać imię, które nosił jakiś święty, który w sten sposób stanie się czyimś patronem.

Najpopularniejsze imiona dla mężczyzn

Wśród najpopularniejszych imion dla mężczyzn wylicza się takie imiona jak: Piotr, Paweł, Szymon, Jan, Marcin, Michał, Mateusz, Łukasz, Patryk oraz Grzegorz. Imię Piotr oznacza Skała. Imię Paweł oznacza Mały. Imię Szymon oznacza Bóg Wysłuchał. Imię Jan oznacza Z Boską Chwałą. Imię Marcin oznacza Związany z Bogiem. Imię Michał oznacza Któż jak Bóg. Imię Mateusz oznacza Dar Boży. Imię  Łukasz oznacza pochodzący z Lukanii. Imię Patryk oznacza Szlachecki. Imię Grzegorz oznacza natomiast Czujny, Mądry, Rozmodlony.

Najpopularniejsze imiona dla kobiet

Wśród najpopularniejszych imion dla kobiet wylicza się takie imiona jak: Maria, Anna, Elżbieta, Magdalena, Marta, Michalina, Ewa, Dorota, Beata oraz Weronika. Imię Maria oznacza Ukochana w Bogu. Imię Anna oznacza Pełna Łaski. Imię Elżbieta oznacza Bóg jej Przysięgą. Imię Magdalena oznacza Kobieta z Magdali Imię Marta oznacza Pani. Imię Michalina oznacza Któż jak Bóg. Imię Ewa oznacza Dająca Życie. Imię Dorota oznacza Dar Boży. Imię Beata oznacza Błogosławiona. Imię Weronika oznacza natomiast Święte Oblicze.

Inne najpopularniejsze imiona dla dzieci, a także wszelkie informacje na temat ciąży czy wychowania dzieci znajdziesz na babyboom.pl.

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o