niedoskonała mama

niedoskonała mama

baby lips electro
Inspiracje współpraca z partnerami bloga

Co mi pozostało?

Jestem w wieku, w którym nie boję się ryzykować, bo coraz mniej mam do stracenia. Kilka lat wstecz mnożyłam potencjalne przeszkody i rezygnowałam z łatwością z tego, co dla mnie ważne. Stawiałam innych na pierwszym miejscu, wierząc, że na mnie jeszcze przyjdzie pora.

Dziś nadal towarzyszy mi poczucie winy, gdy robię coś tylko dla siebie, ale nie ma we mnie zgody na rezygnację. Nie mogę się rozdwoić, wolę zrobić mniej, odłożyć na bok wszystko, bo dziecko chce mi pokazać rysunek, ale czasem też  mówię – nie teraz, teraz jest mój czas dla siebie, na rozwój, na pracę, na relaks.

Mamy nie dlatego nie dbają o siebie, bo nie mają czasu, one nie dają sobie na to przyzwolenia. Wpędzają się w takie poczucie, że dbanie o siebie wyklucza dbanie o najbliższych, a do nowej roli pasują podkrążone oczy, niedoprasowane ciuchy, włosy upięte w kok i strudzona mina. Możesz cieszyć się życiem i dbać o siebie, wystarczy, że znów staniesz się dla siebie priorytetem.

Cele to marzenia z terminem realizacji. Im dłużej żyję, tym rzadziej dopuszczam do siebie strumień myśli – to nie dla mnie, a jak kogoś zaniedbam, nie potrafię, bo za długo gotowałam pomidorówkę. Te myśli się pojawiają, gdy stoję przed nowym wyzwaniem, różnica jest taka, że nie pozwalam im się zdominować. Boję się, ale łapię byka za rogi, najwyżej spadnę. Otrzepię kolana i spróbuję bogatsza o kolejne doświadczenie. Nie chcę kiedyś przepraszać swojego odbicia w lustrze, że mogłam z tego życia więcej wydusić, gdybym tylko się odważyła.

Nie będzie idealnych okoliczności, by zrobić coś dla siebie, albo to zrobisz albo nie, a jeśli podejmiesz taką decyzję, okoliczności będą musiały dostosować się do Ciebie. Kiedyś panicznie bałam się tego, co powiedzą inni na szaleństwa panny Marty. Dziś z determinacją w spojrzeniu i miną – ja nie mogę? Mi się nie uda? No to patrz! robię swoje, a inni bez słowa usuwają mi się z drogi.

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a rozpieszczanie siebie możesz zacząć od podkreślenia ust pomadką  Maybelline Baby Lips Electro.

IMGP3481

Baby Lips Electro to błyszczyki na każdą kieszeń, w modnych, elektryzujących odcieniach, podkreślających opaleniznę. Wybierz spośród 4 neonowych kolorów pomadek Baby Lips Electro:

  • Strike a rose – to czerwona pomadka o pięknym koralowym odcieniu, która sprawdzi się przede wszystkim na ustach blondynek oraz jasnych szatynek.
  • Fierce n tangy – to soczyście cytrynowy odcień pomadki w żółtym opakowaniu, który nada ustom delikatnego efektu rozświetlenia. Doskonale sprawdzi się u każdego typu urody.
  • Oh! Orange! – to pomadka, dzięki której uzyskamy świeży odcień czerwonej pomarańczy na ustach. Idealnie podkreśli naturalne atuty urody pań o opalonej karnacji.
  • Pink shock – to wyrazisty i żywy odcień różu, który będzie pięknie komponował się z ciemną urodą brunetek oraz szatynek.

Elektryzujące są nie tylko kolory  nawilżających i wygładzających pomadek Baby Lips Electro, ale też ich obłędny,  owocowy zapach.

Wpis powstał we współpracy z Maybelline.

Comments

comments