niedoskonała mama

niedoskonała mama

02-makijaz-powiekszajacy-oczy-01-tagomago-1
współpraca z partnerami bloga Zdrowie i uroda

Marzysz o pięknych, dużych oczach? Poznaj proste triki, które pozwolą optycznie je powiększyć!

Makijaż potrafi zdziałać cuda. Jeśli marzysz o dużych, wyrazistych oczach, a z natury obdarzona jesteś raczej niewielkimi, możesz to zmienić dzięki kilku prostym trikom. W tym celu uzupełnij swoją kosmetyczkę o parę podstawowych narzędzi: zalotkę, kredki do oczu, cienie do powiek i tusz wydłużający rzęsy.

Podkręć rzęsy

Za pomocą makijażu możemy podkreślić swoje zalety i ukryć niedociągnięcia urody (zobacz np. jak powiększyć usta – klik). Pierwszym sposobem na optyczne powiększenie oczu jest podkręcenie rzęs. W tym celu warto wyposażyć się w zalotkę. Dla uzyskania lepszego efektu możesz podgrzać metalową zalotkę za pomocą suszarki – dzięki temu efekt utrzyma się dłużej niż w przypadku podkręcania rzęs za pomocą zimnego narzędzia. Aby ustabilizować trzęsące się ręce, oprzyj dłoń na policzku. Dzięki temu unikniesz niekontrolowanych ruchów, które mogłyby połamać lub za mocno pozaginać rzęsy.

Jak używać kredki, by powiększyć oczy?

Makijaż powiększający oczy to podstawa, jeśli chcemy w prosty i efektowny sposób poprawić swój wygląd. W przypadku małych oczu należy zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób posługujemy się kredką lub eyelinerem. Zdecydowanie lepiej będzie unikać malowania ciemną kredką wewnętrznego kącika oka – miejsce to warto wręcz rozjaśnić za pomocą jasnej kredki lub jasnego cienia do powiek. Kreska powinna zaczynać się w okolicach krawędzi tęczówki oka, a więc w około ¾ powieki. Przy zewnętrznym kąciku warto wydłużyć kreskę, tworząc efekt jaskółki. Dodatkowo możemy pokusić się także o namalowanie cielistej kreski na linii wodnej. Otworzy ona oko i podkreśli naturalny charakter makijażu.

02-makijaz-powiekszajacy-oczy-02-tagomago-1

Wykorzystaj moc cieni

Kolejnym sposobem na powiększenie wizualne oka jest użycie odpowiednio dobranych cieni do powiek. Warto zdecydować się na kolory naturalne: cieliste, beżowe, brązowe. Za pomocą jasnego, perłowego lub matowego cienia dobrze jest rozjaśnić wewnętrzny kącik oka. Nieco ciemniejszym cieniem podkreślić można powiekę ruchomą, powiększając ją i tworząc optycznie nową linię załamania.

Aby wydobyć oko i wizualnie je powiększyć, należy trzymać się zasady nakładania cieni od najjaśniejszego w wewnętrznym kąciku, do najciemniejszego w okolicach zewnętrznego kącika. Podobnie bliżej linii rzęs malujemy powiekę ciemniejszym cieniem, natomiast pod linią brwi jaśniejszym. W wersji wieczorowej makijażu można pokusić się o cienie świetliste, błyszczące, dodatkowo rozświetlające spojrzenie.

Wybierz odpowiedni tusz

Ostatnim elementem makijażu jest podkreślenie rzęs odpowiednim tuszem. W sklepach bez trudu znajdziemy produkty wydłużające rzęsy. Podkręcone, wydłużone i zagęszczone rzęsy dodatkowo powiększą i otworzą oko. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby rzęsy nie posklejały się, co mogłoby zepsuć efekt.

02-makijaz-powiekszajacy-oczy-tagomago

Dzięki umiejętnemu wykonaniu makijażu możemy optycznie powiększyć oczy. Warto wyposażyć się w tym celu w zalotkę oraz tusz wydłużający rzęsy; przydatne będą także kredki do oczu oraz cienie do powiek utrzymane w naturalnej kolorystyce. Cieniując powieki od jaśniejszego koloru w wewnętrznym kąciku do ciemniejszego przy zewnętrznym, wydobędziemy oko i optycznie je otworzymy. Warto pamiętać o tych zasadach zarówno tworząc makijaż na dzień, do pracy, jak i na wieczorne wyjście ze znajomymi.

Comments

comments