niedoskonała mama

niedoskonała mama

woman-1979266_1920
lifestyle współpraca z partnerami bloga

Mała łazienka – sprytne sposoby na zagospodarowanie miejsca

Nie każdy z nas posiada w domu piękną, wielką łazienkę, w której z łatwością zmieścimy przestronną wannę, kabinę prysznicową i dwie umywalki. W większości budynków mieszkalnych łazienki są niestety pomieszczeniami niewymiarowymi i daleko im do pokojów kąpielowych z domów gwiazd. Na szczęście nawet na małe pomieszczenie znajdzie się sposób.

Wanna czy prysznic

Łazienka jest miejscem, w którym codziennie spędzamy około 1-2 godzin. Jest ona pierwszym miejscem, do którego kierujemy się po przebudzeniu, jak i ostatnim, które odwiedzamy przed snem. Z tego też powodu musi być to pomieszczenie, zarówno funkcjonalne, jak i stylowe. Jeżeli dodatkowo przestrzeń dzielą ze sobą więcej niż dwie osoby, musimy znaleźć miejsce dla każdego domowinka. Zacznijmy więc od początku. Małą przestrzeń łazienki musimy zagospodarować tak, aby zmieścić w niej wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria.

Pierwszy ważnym elementem jest prysznic lub wanna. Choć coraz więcej producentów ma w swoich ofertach wanny o mniejszych wymiarach, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wybór kabiny prysznicowej. Najlepiej jeśli wybierzemy taką, która nie posiada brodzika. W takim przypadku spód naszej kabiny stanowi bezpośrednio podłoga. Zastosowane specjalnych płytek łazienkowych oraz odpowiednie nachylenie podłoża będzie spełniać taka sama funkcje jak brodzik. Dodatkowym rozwiązaniem w tym przypadku będzie osłonięcie prysznica przeźroczystą szybą, która nie ograniczy nam i tak już niewielkiej przestrzeni łazienki.

Jasne barwy twoim sprzymierzeńcem

Kolejnym istotnym elementem wystroju w małej łazience jest dobór kolorów. Najlepsze będą farby w odcieniach szarości, beżów czy klasycznej bieli. Zastosowanie białej, dodatkowo wodoodpornej farby jak i pasujących płytek, optycznie powiększy każdą małą przestrzeń. Bardzo dobrym pomysłem jest również umieszczenie na dwóch sąsiadujących ścianach łazienki luster. Odbijające się w nich światło sprawi, że nawet najmniejsze łazienki przemienią się w przyjemne pokoje kąpielowe. Pamiętajmy więc aby przy zakupie zdecydować się na jasne barwy zarówno kafelków łazienkowych jak i farb.

Funkcjonalność przede wszystkim

W małej łazience musimy oczywiście zmieścić wszystkie nasze bibeloty i przedmioty codziennego użytku. Świetnym rozwiązaniem będzie szafka pod umywalką, w której możemy przechowywać środki czystości, chroniąc je również przed małymi domownikami (zamykając na kluczyk). Coraz częściej także wykorzystuje się przestrzeń nad toaletą aby zyskać dodatkowe miejsce na kosmetyki czy ręczniki do rąk. W niewielkiej łazience liczy się każdy centymetr. Dlatego sprzęty jak pralka czy suszarka warto umieścić w zabudowie, w ten sposób zyskujemy dodatkowe metry. Dobrym rozwiązaniem będzie także wmontowanie mechanizmu toalety w ścianie łazienki. Tak aby rura odpływowa oraz spłuczka nie zajmowały miejsca bezpośrednio w łazience.  Na koniec warto pomyśleć o dodatkach. W ofercie sklepów znajdziemy bardzo dużo rozwiązań do przechowywania , które będą zarówno funkcjonalne jak i modne. W ten sposób nawet niezliczona ilość lakierów do paznokci czy perfum znajdzie swoje miejsce.

Meble łazienkowe, również do małych łazienek znajdziesz na: http://defra.pl

Dzięki tym kilku prostym zasadom nawet bardzo mała łazienka może stać się miejscem funkcjonalnym i przyjaznym dla każdego z domowników. Dobrze dobrane barwy i stylowe dodatki potrafią stworzyć pomieszczenie, którego nie powstydziłyby się najlepsze magazyny o wystroju wnętrz. Tak więc do boju, nie bójcie się, a inspiracji szukajcie wszędzie. Czy to na blogach internetowych czy w łazienkach znajomych!

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o