niedoskonała mama

niedoskonała mama

Joanna Baranowska
psyche

Pozytywne myślenie – twoja tajna broń w osiąganiu celów

Wszyscy mówią: myśl pozytywnie, bądź optymistą, wyobraź sobie to, czego chcesz, a osiągniesz cel! Czyżby? Czy to naprawdę jest takie łatwe? Jeśli chcemy dać rzetelną odpowiedź na powyższe pytanie, nie będzie to po prostu TAK lub NIE. Przeprowadzono badanie na osobach, które przechodziły program odchudzania. Jedna grupa miała wyobrażać sobie, że już schudła i cieszy się piękną sylwetką, a druga miała jedynie uczestniczyć w programie.

Jak myślicie, która grupa odniosła lepsze rezultaty?

Wbrew pozorom okazało się, że te osoby, które nie wyobrażały sobie,  że już są szczupłe, uzyskiwały lepsze rezultaty w odchudzaniu. A dlaczego tak się stało? Otóż, jeśli wyobrazimy sobie efekt końcowy, to poczujemy się lepiej, czyli trochę tak, jakbyśmy już mieli to, na czym nam zależy. Niestety może to sprawić, że zmniejszy się nasza motywacja do robienia tych wszystkich rzeczy, które muszą się zadziać, aby nas do rezultatu doprowadzić.

Jakie są więc warunki konieczne, aby pozytywne myślenie zadziałało?

WYOBRAŹ SOBIE TO, CZEGO NAPRAWDĘ CHCESZ

Lepiej żeby to było raczej doświadczenie – chcę się czuć dobrze w swojej skórze, niż na przykład przedmiot – nowa sukienka. Przecież tak naprawdę zależy nam na tym, żeby poczuć się modnie, swobodnie. Jeśli tego nie uwzględnicie, może się okazać, że nowa sukienka nie sprawi Wam takiej radości, o jakiej myślałyście lub da ją tylko na chwilę. Czyli odpowiedz sobie na pytanie: Czego chcesz doświadczać w swoim życiu? I dopiero: jak może się to zadziać?

WYOBRAŹ SOBIE KROKI, KTÓRE DOPROWADZĄ CIĘ DO CELU

Myśl o różnych scenariuszach i koniecznie zobacz siebie jak podejmujesz kroki. Zobacz jak to robisz skutecznie i wytrwale.

DZIAŁAJ – PRZECIEŻ TO TYLKO KROKI, KTÓRE DZIELĄ CIĘ OD TWOJEGO MARZENIA

Załóż, że spróbujesz kilka razy i że będziesz się uczyć i poprawiać swój sposób działania. Rzadko kiedy rzeczy udają nam się od razu, to kolejne próby sprawiają, że jesteśmy coraz lepsi i lepsi i w końcu uzyskujemy taki rezultat, o jaki nam chodziło.

ZAUWAŻAJ I CIESZ SIĘ TYM, CZEGO SIĘ UCZYSZ, NAGRADZAJ SIĘ ZA NAJMNIEJSZE POSTĘPY.

Powodzenia!!!

Joanna Baranowska

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o