niedoskonała mama

niedoskonała mama

profesjonalna fotografia produktowa
Freelance

Lekcja profesjonalnej fotografii produktowej

Jeśli prowadzisz blog, to zapewne wiesz jakie znaczenie odgrywa profesjonalne zdjęcie we wpisie, najlepiej własnoręczne, przedstawiające Ciebie lub kawałek Twojej codzienności. Apetyczne, oryginalne, nieoczywiste ujęcie ściągnie odsłony w podobnym stopniu, co intrygujący, emocjonalny tekst. Chcesz osiągnąć efekt murowany? Połącz najwyższej klasy fotografię z angażującymi treściami.

Twoje domowe studio fotograficzne

Korzystaj z doświadczenia profesjonalnych fotografów, dzięki odpowiednim rekwizytom manipuluj oświetleniem, które wydobędzie cienie i kontrasty, czyniąc z banalnego ujęcia dzieło sztuki.

Ostre światło padające przez okno zmiękczysz białą siateczką, np. moskitierą lub firanką.

Jeśli obiekty wychodzą niedoświetlone, zawieś przy mini planie zdjęciowym białe prześcieradło lub tekturę owiniętą folią spożywczą – rozproszysz światło, rozjaśnisz detale, wydobędziesz kontrasty. Moim ulubionym planem zdjęciowym jest metaliczna lodówka przy oknie, mogę tam testować różne kąty padania światła.

Zwróć uwagę na podkład zdjęcia – to może być biały talerz, tektura, pasiasta bluzka lub ręcznik papierowy, papier śniadaniowy, czy kuchenna ściereczka. Postaw na jednolite tło, wydobędziesz obiekt główny.

fotografia produktowa

Kadr

Obiekt główny nie powinien stać w centrum fotografii, umieść go po lewej lub prawej stronie i sfotografuj ciaśniejszy kadr, np. połowę salaretki z deserem. Unikniesz banału. Ustaw ręczną ostrość, rozmycie tła nada artystycznego tonu. Zostaw sporo wolnej przestrzeni, oko odbiorcy podąży za obiektem.

Manipuluj kątem nachylenia – zdjęcia od góry uwydatnią detale, ale już nie pokażą warstw deseru. Popularny jest też kąt nachylenia ¾, czyli pokazujesz, co jest w środku, ale nie pomijasz pionu obiektu. Zbyt ciasny kadr nie odda tego, co dzieje się dookoła obiektu, stwórz pewną historię, dodaj do kompozycji rekwizyty, ale nie przesadzaj z nimi, bo rozproszysz uwagę odbiorcy.

proofesjonalne zdjęcia produktów

Rozmiar

Zanim dodasz zdjęcie na blog, zmniejsz je do 2000 pikseli, inaczej spowolnisz szybkość ładowania się strony, może też zaciąć się slider.

Marta Szyszko

na podstawie:

fotografia kulinarna dla blogerów

Comments

comments