niedoskonała mama

niedoskonała mama

rejs statkiem
podróże współpraca z partnerami bloga

Każda mama zasługuje na odrobinę luksusu-rejsy wycieczkowe na wyciągnięcie ręki

„Matka nie może przekazać dziecku dobrego samopoczucia, jeśli sama jest go pozbawiona.” John Bradshaw; Jeśli ty nie zadbasz o swoje potrzeby, nie tylko Twoje dzieci nie będą tego potrafiły, ale możesz też być niewrażliwa na ich potrzeby.

Rodzice mają problem z uznaniem i zaspokojeniem potrzeb swoich dzieci, bo nie potrafią dać innym tego, czego sami nie zaznali, być może sama doświadczyłaś tego w relacji z własnymi rodzicami, którzy:

„Nigdy nie zaznali spełnienia swoich potrzeb i pragnień, a więc gniewali się na ciebie i zawstydzali cię, kiedy czegoś potrzebowałeś lub pragnąłeś.” John Bradshaw

Dziecko potrzebuje przejrzeć się w reakcjach emocjonalnych rodzica i zobaczyć w nim odpowiedź na swoje stany emocjonalne. Jeśli jest wesołe, chce, żeby rodzic to dostrzegł, nazwał i odwzajemnił, jeśli jest zmęczone, chce, żeby rodzic stworzył mu przestrzeń do odpoczynku, jeśli się złości, chce, żeby rodzic uznał jego gniew i pomógł nazwać niezaspokojone potrzeby, a także wspierał dziecko w wyrażaniu gniewu w sposób, który nie rani innych.

„Nasz gniew jest częścią naszej siły. Jest energią, której używamy, by chronić nasze podstawowe potrzeby. (…) Bliskość nie byłaby możliwa bez związku, w którym może dochodzić do konfliktów.”  John Bradshaw

Ponad wszystko nasze dzieci potrzebują wspólnie spędzonego czasu.

„Dzieci intuicyjnie wiedzą, że kochasz to, czemu poświęcasz czas.” John Bradshaw

Dlatego przestań stawiać siebie na końcu, odkładać swoje marzenia na później, bo może się okazać, że Wyspy Kanaryjskie są bliżej, niż Ci się wydaje.

Rejsy wycieczkowe po Wyspach Kanaryjskich

rejsy wycieczkowe

Minirejs po Wyspach Kanaryjskich zarezerwujesz już od 139 Euro od osoby. Dolicz do tego opłaty portowe, ubezpieczenie, a także koszt dojazdu do portu (samolotem). Szczegółową ofertę znajdziesz tu: http://www.tanierejsowanie.pl/s/rejsy-po-wyspach-kanaryjskich-26.html

Możesz wybrać się tam sama na zasłużony urlop lub potraktować rejs jako przygodę, która scali całą rodzinę. Eksperci z portalu TanieRejsowanie.pl polecają rejs statkiem Pullmantur Horizon, który jest jednym z mniejszych i można na nim poczuć rodzinną atmosferę. Na statku możesz skosztować pysznej kawy, rozsmakować się w daniach z restauracji, a czas umilą występy zespołu na żywo.

Atrakcje dla dorosłych na statku Horizon:

  • 2 jacuzzi
  • 2 baseny (w tym 1 dla dzieci)
  • taras słoneczny z leżakami
  • sauna sucha
  • SPA
  • siłownia

rejsy wycieczkowe

Atrakcje dla dzieci:

Dla młodszych dzieci (do 11 roku życia) przewidziane są liczne atrakcje w postaci konkursów, zajęć sportowych, prowadzone pod bacznym okiem wykwalifikowanych opiekunów. Możesz włączyć się do zabaw, traktując je jako rozrywkę dla całej rodziny, ale też korzystać z zabiegów, gdy dzieci aktywnie spędzają czas lub spędzić miłe sam na sam ze swoim mężem. Atrakcje dla dzieci uwzględniają szczególne potrzeby nastolatków, którzy mogą grać w tenisa, uczyć się tańca, uprawiać sporty, dla nich przygotowany jest osobny program po 12 roku życia.

rejsy wycieczkowe

Rejsy wycieczkowe to przygoda dla dzieci i okazja do relaksu oraz zwiedzenia atrakcji turystycznych dla rodziców. Nie odkładaj swoich marzeń na później, bo są bliżej, niż ci się wydaje.

„W tej chwili na świecie są tysiące ludzi, którzy uprawiają jogę w ośrodkach nad oceanem, tańczą do zatracenia na festiwalach muzycznych lub cieszą się wycieczką swojego życia. (…) Chodzi o to, aby aktywnie tworzyć życie, które kochasz, zamiast potulnie godzić się na to, które masz.” Jen Sincero

 Marta Szyszko
wpis we współpracy z TanieRejsowanie.pl 

Comments

comments