niedoskonała mama

niedoskonała mama

Kasze i kaszki w diecie dla niemowlaka
dzieci współpraca z partnerami bloga

Kasze i kaszki w diecie dla niemowlaka

Dla każdego rodzica najważniejsze jest, by dbać o zdrowe odżywianie swojego dziecka. Zwłaszcza na jego początkowym etapie rozwoju i dorastania. Wiadomym jest, że układ pokarmowy małego człowieka jest bardzo wrażliwy na samym początku jego życia. Dlatego należy pamiętać i być czujnym, na to, co podaje się dziecku do spożycia. Jest taki okres, kiedy w pewnym momencie noworodek, a bardzie już niemowlak, potrzebuje czegoś więcej niż samo mleko matki. Wielu rodziców zastanawia się wówczas po jaki pokarm sięgnąć i co podawać. Najbezpieczniejszym i dość powszechnym pożywieniem są kasze i kaszki. Są ważnym elementem w diecie niemowlaka oraz posiadają wiele substancji odżywczych, a także witamin. Oczywiście ich rodzajów, jak  i sposobów podawania jest wiele, dlatego też trzeba się zastanowić i wybrać najlepszy.

Wpis powstał przy współpracy z firmą Humana

Jakie kaszki na sam początek?

Kiedy matka postanawia zmienić rodzaj pokarmu dziecka z mleka na kaszkę, a bardziej dodać ją jako kolejny element, powinna pamiętać, że pierwsza kaszka musi być bezsmakowa. Chodzi o to, że dziecko należy przyzwyczaić do nowego rodzaju pokarmu i stopniowo wprowadzać urozmaicenia. Można, a nawet trzeba, łączyć ją z mlekiem lub z wodą, czyli robimy tzw. kaszkę z mlekiem albo z wodą. Przez kilka dni podawania kaszki, obserwuj swoją pociechę. Sprawdź, jak reaguje na zmiany, czy kaszka nie wywołuje jakiś dolegliwości bądź alergii. Jeśli zobaczysz, że chętnie ją przyjmuje i nie ma żadnych powikłań, możesz zacząć je wzbogacać, chociażby kawałkami owoców.

Kaszki dla niemowląt

W wielu sklepach znajdziesz już gotowe produkty, czyli kaszki dla dzieci, które posiadają różne warianty smakowe. Kaszki, które rodzice kupują dla swoich szkrabów, posiadają wiele różnych składników, z którymi warto się zapoznać. Ważne, by nie było w składzie żadnych sztucznych barwników i konserwantów. Kupne kaszki są zazwyczaj słodsze od tych, które przygotowywane są samodzielnie. Oczywiście najważniejsze jest, by nie zawierały także glutenu, którego nie powinno serwować się noworodkowi. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednia konsystencja i sposób podawania, czyli zapewnienie takiej formy posiłku, by niemowlę mogło sprawnie pobrać pokarm. I na samym końcu – wielkość porcji, należy pamiętać, że tak małe dziecko nie potrzebuje zbyt wiele pokarmu, jedna porcja w ciągu dnia wystarczy, z czasem ich ilość będzie wzrastać, dlatego tak ważne jest, by obserwować swoje dziecko.

Kasze dla niemowląt

Chociaż większość z nas może uważać, że kaszki i kasza to to samo, nie jest to prawdą. Kasze występują nieco pod inną postacią i ich rodzajów jest o wiele więcej. Również posiadają wiele substancji odżywczych. Tutaj można wyróżnić takie kasze jak: gryczana, jęczmienna, pęczak, jaglana, manna, kukurydziana oraz ryż. Różnią się między sobą rodzajem ziaren, a także składnikami, które dostarczają młodemu organizmowi.  Najważniejsze zatem jest, by już na samym początku wybrać odpowiednią, zwykłą kaszkę, która pozwoli przyzwyczaić się dziecku do dodatkowej formy pokarmu i pomoże przyzwyczajać go do zmian.

Materiał partnera portalu

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o