niedoskonała mama

niedoskonała mama

pożądanie w związku
konkurs związki

Jaki sprawić, by pożądanie w wieloletnim związku nigdy nie uleciało?

Karo, jakie sposoby na dbanie o nieustanne pożądanie w wieloletnim związku polecasz?

Słyszałaś o koncepcji, że pożądanie w związku wygasa po około dwóch latach i potem to inne benefity z bycia razem wiążą parę, a nie namiętny seks?

Otóż, to tylko część prawdy.

O pożądanie trzeba dbać. To cała sztuka, która wymaga ukończenia wyższej szkoły sztuki miłosnej (śmiech).

Dziś mogę zdradzić jeden z seksownych sekretów – zasadę czterech rodzajów dotyku, które muszą być obecne w każdym związku, aby ogień nie wygasł. Jeden z ostatnich odcinków Sex & Love TV, którą prowadzę, był poświęcony temu zagadnieniu. Zachęcam Was do obejrzenia filmu  pt. „Jak utrzymać ogień w długoterminowym związku”.

Generalnie w naszej intymnej sferze wyróżniamy aż cztery  różne rodzaje dotyku:

  • uzdrawiający – wyrażający troskę i umacniający więzi między partnerami. To bardzo intymna relacja, ale nie w znaczeniu seksualnym. Ten dotyk wyraża miłość i obustronne zainteresowanie.
  • czuły – jest absolutnym wyrazem uczucia. To ten dotyk, kiedy czujemy nagłą potrzebę muśnięcia partnera, przytulenia go.
  • przyjemny – jest bardzo ważny dla naszej relacji z partnerem, ale również dla jakości życia seksualnego. Ten dotyk jest zmysłowy, dający przyjemność, a już nawet podniecający. Ma dawać przyjemność obu stronom.
  • seksualny – ten dotyk jest najbardziej magiczny, wpływa na zmysły i przynosi rozkosz oraz satysfakcję. Czasami bywa tak ekscytujący, że daje więcej przyjemności niż sam stosunek. Wszystko zależy od tego, kto i jak go nam daje lub kogo my nim obdarzamy.

Najważniejsze jest jednak to, aby związku dbać o każdy z tych 4 rodzajów dotyku. I to jest klucz do tego, aby pożądanie nigdy nie uleciało.

W mediach panuje nieco zniekształcony obraz seksualności, jesteśmy wręcz zalewani przekazem, któremu trudno sprostać – kobiety w rolach samic alf, które wydają fortunę, by wyglądać ponętnie. Mężczyzna – umięśniony drwal z wydepilowaną i naoliwioną skórą… Czy naprawdę musimy to wszystko robić, by czerpać satysfakcję z życia seksualnego? A może nie tędy droga?

Zupełnie nie tędy droga.

Bycie „sexy” a życie seksualne to dwa różne tematy. Niestety zwłaszcza kobiety od najmłodszych lat są  poddawane kulturowemu treningowi, który angażuje ich energię i czas w niekończącą się pogoń za nieistniejącym ideałem.

I jest coraz gorzej, ponieważ tzw. biznes beauty ma ogromne możliwości marketingowe i coraz większy apetyt na zdobywanie nowych klientów.

To poważna sprawa – niemal każdy marketingowy przekaz z tej branży obiecuje seksualną satysfakcję i powodzenie u płci przeciwnej. Tylko to są obietnice bez pokrycia.

To, czy będziemy czuć satysfakcję z seksu ma naprawdę niewiele wspólnego z tym, czy mamy ogolone nogi albo cellulit. W odcinku „Czy musisz być sexy”  w Sex & Love TV mówię więcej na ten temat.

Co więc jest kluczem do udanego życia seksualnego, jeśli nie godziny spędzone w solarium i u kosmetyczki?

Kluczem jest nieustanny osobisty rozwój w obszarze seksualności  i gruntowna edukacja seksualna dla dorosłych.

Po pierwsze świadomość, że życie seksualne mamy 24 h/dobę, a nie tylko przed 20 minut po zgaszeniu światła w sypialni. Że nasz styl życia, decyzje, jakie podejmujemy, priorytety, jakie ustanawiamy mają wpływ na seks i miłość.

Po drugie – sięganie głębiej, odkrywanie mechanizmów, które powtarzamy w seksie i miłości. To, że po raz czwarty w życiu, zakochuję się w mężczyźnie, który przez pół roku jest czarujący, a potem zmienia się w Don Juana, to nie znaczy, że wszyscy faceci to świnie. Tylko, że w moim życiu działają mechanizmy, których nie jestem świadoma.

Po trzecie – poszerzanie potencjału naszego ciała na odczuwanie przyjemności i rozkoszy. To nie wydaje się takie oczywiste. Seks to wciąż temat tabu i pokutuje przekonanie, że „to przyjdzie samo”, że „ciało samo wie”, że „jak spotkasz tego właściwego mężczyznę”.

Otóż to nieprawda. Seksu się trzeba nauczyć,  a większość z nas nie miała okazji uczęszczać do szkoły seksu i miłości w młodości i swobodnie, bez poczucia wstydu i winy, poznawać własną seksualność.

Podobno wykorzystujemy ok 10% możliwości naszego mózgu. Otóż jeśli chodzi o naszą seksualność, to obawiam się, że wynik jest jeszcze słabszy – marnujemy 98% naszego seksualnego potencjału.

Tylko decyzja o rozwoju i edukacji może zmienić tę statystykę.

pożądanie w związku

Gdybyś miała zrobić krótką listę seksownych czynności, które wprawią nas w romantyczny nastrój, co by to było?

Praktyka czyni mistrza. Zdecydowanie polecam regularne Kwadranse Przyjemności, czyli 15 minutowe przerwy w ciągu dnia, podczas których oddajemy się zmysłowej przyjemności.

Ponieważ to właśnie przyjemność żłobi koryto dla pożądania.

Kiedy jesteśmy zestresowani, spięci – bardzo trudno się zrelaksować.

Kiedy natomiast regularnie dostarczamy sobie dawki przyjemności (nie tylko wtedy, kiedy mamy w planie romantyczne spotkanie), to łatwiej jest nam obudzić namiętność. Dokładny opis treningu Przyjemności i Kwadransów Przyjemności znajduje się moim ebook „ #ChceMiSię”, który można pobrać za darmo TUTAJ.

Ale znam również kilka sposobów, które działają naprawdę skutecznie w „kryzysowych sytuacjach”:

1. Aromaterapia – olejki aromatyczne mogą zdziałać cuda. Oddziałują na nasz układ nerwowy i endokrynologiczny w tempie ekspresowym. Kiedy chcemy przenieść się do krainy namiętności, warto po nie sięgnąć. Wybierajcie jednak tylko te naturalne, są dużo droższe ale naprawdę działają. Afrodyzjakalne działanie mają: jaśmin, róża, ylang ylang. Polecam kąpiel z dodatkiem olejków, rozpylanie ich w kominku do aromaterapii oraz masaż naturalnymi olejami (na przykład kokosowym) z kilkoma kroplami olejku aromatycznego.

2. Taniec – naturalny i swobodny ruch połączony z dodatkowymi bodźcami – muzyka, zapach olejków, budzi zmysły i pomaga się zrelaksować i podniecić. Wyobraź sobie pożądanie jako energię, która płynie w ciele. Aby nabrać ochoty na seks, ta energia potrzebuje miejsca w ciele, wolnej przestrzeni, ścieżek, którymi może poruszać się swobodnie. Tymczasem styl życia, jaki prowadzimy sprawia, że nasze ciała są spięte i pożądanie nie może przez nie płynąć.

3. I moja ulubiona, ekspresowa metoda. Jeden z sekretów sex coacha – masaż piersi. W tym odcinku Sex & Love TV, o „Metodzie, która pobudza” znajdziesz dokładne instrukcje, jak szybko się zrelaksować.

A jakie zachowania i okoliczności są katem dla pożądania?

Najbardziej popularny styl życia jest katem dla pożądania. Listy z rzeczami do zrobienia, pośpiech, stres, codzienne wyzwania – sprawiają, że w naszych organizmach produkują się hektolitry kortyzolu, hormonu stresu, który skutecznie blokuje ochotę na seks.

Przetworzona żywność, zanieczyszczenia środowiska, godziny spędzane przed monitorem komputera – to również wpływa na to, że nasze ciała bronią się przed przyjemnością.

I wreszcie – system przekonań wokół seksu i seksualności utrwalany z pokolenia na pokolenie, w którym seks, przyjemność, nagość, fizyczna bliskość między ludźmi to tematy tabu.

Brzmi mało optymistycznie, prawda? To na zakończenie dodam, że w każdym wieku można zmienić swoje przekonania, można nauczyć się trenować przyjemność i zacząć prowadzić bardziej świadome, również seksualnie, życie. Wierzę w to, że ludzie, którzy mają doby seks, tworzą dobry świat. I dlatego zajęłam się (re)edukacją seksualną dorosłych. Zaczynam od kobiet, dla których otworzyłam wyjątkowe miejsce – Sex & Love School. Dzięki temu dwunastotygodniowemu internetowemu kursowi można mieć seks i życie, jakiego się pragnie. Druga edycja mojej Szkoły Seksu i Miłości zaczyna się już 24 listopada. Zapraszam i zachęcam do udziału, zapisy już trwają.

dziękuję za rozmowę!

z Karo Akabal

rozmawiała: Marta Szyszko

Konkurs!

konkurs niedoskonalamama

Karo Akabal specjalnie dla Czytelniczek Niedoskonałej Mamy przygotowała bezpłatne zaproszenie na 12 tygodniowy kurs online: „Sex & Love School” o wartości 1250 zł.

Co musisz zrobić, aby wziąć  udział w konkursie, w którym do wygrania zaproszenie od Karo?

Na Facebookowym profilu odszukaj post odnoszący do tego wywiadu i odpowiedz na pytanie konkursowe w formie komentarza:

Jak sprawić, by pożądanie w wieloletnim związku nie uleciało?

Na komentarze czekamy do 12 listopada do godziny 12.00

logo_sexschool

Szkoła Seksu i Miłości Karo Akabal to pierwsza w Polsce szkoła stworzona specjalnie z myślą o kobietach, które chcą:

– uzyskać gruntowną wiedzę na temat męskiej i kobiecej seksualności,

– dowiedzieć się, co stoi na przeszkodzie w czerpaniu pełnej satysfakcji z seksu,

– poznać własne pragnienia w seksie i miłości oraz stworzyć plan do ich realizacji,

– udoskonalić swoją sztukę miłosną,

– stać się świadomą  kobietą, pewną swojej seksualności.

Przez 3 miesiące Szkoły kobiety przechodzą gruntowną seksualną edukację, zaczynającą się od „podstawówki”, w której Karo Akabal uczy, jak zajrzeć w głąb siebie, poznać swoje potrzeby i zachowania. Następny poziom to „gimnazjum”, a po nim „szkoła średnia”, gdzie uczestniczki poznają otaczający świat i praktykują wyrażanie swoich najgłębszych pragnień. Ostatnim etapem Szkoły jest MBA – czyli najbardziej zaawansowany poziom „Sztuki Miłości”.

Więcej informacji: https://school.karoakabal.pl/

Regulamin konkursu:

1.Organizatorem konkursu jest  Niedoskonalamama.pl, nagrodę ufundowała Karo Akabal

2. Nagrodą w konkursie jest bezpłatny udział w 12 tygodniowym kursie online: „Sex & Love School” o wartości 1250 zł.

3.Warunki uczestnictwa w konkursie:

Na Facebookowym profilu odszukaj post odnoszący do tego wywiadu i odpowiedz na pytanie konkursowe w formie komentarza:

Jak sprawić, by pożądanie w wieloletnim związku nie uleciało?

4. Czas trwania konkursu: od 10.11.2015 do: 12.11. 2015, do godz. 12.00.

5. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez redakcję Niedoskonałej Mamy.

6. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi dzień po terminie zakończenia przyjmowania zgłoszeń.

7. Wynik konkursu zostanie opublikowany na profilu organizatora na Facebook’u

8. Dostęp do e-kursu zostanie przesłany w terminie do miesiąca od dnia ogłoszenia wyników konkursu.

9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany zasad konkursu nawet w trakcie jego trwania.

10. Biorąc udział w konkursie, wyrażasz zgodę na na przetwarzanie przez Organizatora konkursu – niedoskonalamama.pl Marta Szyszko – (Administrator danych), swoich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, o ile dane takie będą wykorzystywane w toku konkursu i w związku z jego przebiegiem przez Organizatora i/lub partnerów/sponsorów/patronów medialnych konkursu.

Comments

comments