niedoskonała mama

niedoskonała mama

angielskie przez skype
Freelance współpraca z partnerami bloga

Inwestuj w swój rozwój, mamo! Szlifuj angielski

Dlaczego powinnaś zainwestować w siebie? Nie w markowe kozaki dla dzieci, nie w kolejną zabawkę, którymi po brzegi wypełniony jest pokój twojego malucha? Ty jesteś równie ważna, co pozostali członkowie rodziny i jeśli nie zadbasz o rozwój osobisty, nikt nie zrobi tego za Ciebie…

Pamiętam, kiedy zarobiłam pierwsze pieniądze już jako mama, tworząc teksty SEO dla agencji marketingu internetowego. Uzbierała się z tego ładna kwota, zainwestowałam ją w domeny blogów i… naukę angielskiego.

Czy było warto?

Dziś prowadzę biznes, a od czasu do czasu komunikuję się z klientem zagranicznym w sprawie współpracy reklamowej i szczegóły dogaduję po angielsku. To tylko przykład, bo twoja droga może być zupełnie inna, natomiast ja mogę cię zapewnić, że zaczyna się od pierwszego kroku – decyzji, że chcesz podziałać, odświeżyć szare komórki, być dla siebie, a nie wciąż dla innych.

Jak uczyć się angielskiego, mając cały dom na głowie?

Masz kilka możliwości do wyboru, ja swego czasu zapisałam się na kurs w szkole językowej. Trochę dlatego, że chciałam wyrwać się z domu, wyjść do ludzi, podziwiać przez szybę tramwaju ulice swojego miasta, które ostatnim razem swobodnie i w samotności, przemierzałam jako studentka (czyli przed erą rodziny).

Czy polecam takie rozwiązanie?

Gdy w domu działa się jakaś masakra związana z infekcją żołądkową, po prostu przepadały zajęcia, za które słono płaciłam.

Mój mąż, który na czas kursu zostawał w domu z dziećmi, dwa razy w tygodniu musiał zaczynać pracę godzinę wcześniej i nie był z tego zbyt zadowolony (ale postawiłam na swoim, nie chciałam generować dodatkowych kosztów w postaci opiekunki, babcie nie były dostępne, obie pracują).

Plusem był wspomniany kontakt z innymi, motywacja do zrobienia makijażu i włożenia ciuchów z kategorii „na specjalną okazję”.

korepetycje z angielskiego
pixabay.com

Angielski przez Skype – elastyczne rozwiązanie dla mam

Gdybym dziś miała kontynuować naukę angielskiego, kurs językowy nie wchodziłby w grę. Cały dzień jeżdżę między placówkami moich dzieci, a odrobinę spokoju – na pracę i na rozwój, mam, gdy te są w przedszkolu i szkole.

Dlatego elastycznym rozwiązaniem dla mam są korepetycje z języka obcego przez Skype.

Można zalogować się do wybranej platformy, takiej jak Preply.com i w trzech prostych krokach rozpocząć przygodę z językiem obcym. Jeśli masz ograniczony budżet, wybierz native speakera, który uczy dopiero od roku, stawki są atrakcyjne, a lektor ze świeżym spojrzeniem i zapałem, nie ustępuje miejsca doświadczonym korepetytorom.

angielski przez skype
pixabay.com

Korepetytor pracuje z tobą indywidualnie, dzięki czemu osiągasz lepsze rezultaty, nie czekasz aż inni dokończą zadanie.

Nie odkładaj siebie na później! W sieci można się uczyć, zarabiać, nawiązywać przyjaźnie, gdy dziecko obok jest bezpieczne, uśmiechnięte i cieszy się bliskością mamy.

Marta Szyszko

Wpis powstał we współpracy z Preply.com – internetową platformą, na której znajdziesz korepetytora wybranego języka obcego, a także możesz zalogować się jako native speaker i zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu.

Comments

comments