niedoskonała mama

niedoskonała mama

guma do ćwiczeń
współpraca z partnerami bloga Zdrowie i uroda

Guma do ćwiczeń urozmaici twój trening-zadziała, jeśli Ty będziesz działać

Gdzie ćwiczą mamy? Najczęściej w domu. Tu można odtworzyć darmowe treningi na smartfonie lub tablecie, nie trzeba tracić czasu na dojazdy, ani wydawać na karnet w klubie fitness. Warto natomiast wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, jak guma do ćwiczeń, która urozmaici trening, bo powiedzmy sobie szczerze, jak długo wytrzymasz Turbospalanie z Chodakowską?

Chcesz mieć uniesione pośladki, odzyskać talię, z pewnością siebie nosić obcisłe T-shirty i nie wciągać brzucha, kiedy mijasz przystojniaka? No to do roboty! Do trzydziestki wspiera cię metabolizm i młodość, potem masz takie ciało, na jakie zapracujesz. Chcę jak najdłużej czuć się atrakcyjna, nosić obcisłe sukienki, odsłaniać nogi, wbić się w jeansy typu skinny. Dlatego działam. Trening to świetny sposób na zresetowanie się po ciężkim dniu, pokonanie swoich słabości, zwiększenie wytrzymałości, która pozwala dotrzymać kroku dzieciakom i sprostać wyzwaniom codzienności. Ponadto ćwiczenia wymagają precyzji i samodyscypliny, a trenowana siła woli pozwala osiągać nie tylko lepsze samopoczucie i wygląd, ale przekłada się na sukcesy w każdej innej sferze, np. w biznesie. Jest jedno „ale”-to zadziała, jeśli ty będziesz działać!

guma do ćwiczeń

Guma do ćwiczeń – niepozorny gadżet, z którym osiągniesz beach body

Guma do ćwiczeń pozwala stworzyć dodatkowy opór podczas treningu. Korzystasz tylko z obciążeń ciała i swojej siły, a więc nie nadwyrężasz stawów, zmniejszając ryzyko kontuzji i nie przeciążasz kręgosłupa.

Guma do ćwiczeń zajmuje mało miejsca (zmieści się w torebce), jest niedroga. Możesz z nią trenować w plenerze, na siłowni i w domu, a także w podróży. Guma do ćwiczeń pozwala zgubić tkankę tłuszczową z brzucha, ud, pośladków, trenuje ramiona i plecy. Służy do owijania wokół rąk i przekładania przykładowo przez stopy. Naciągając gumę treningową, wzmacniamy mięśnie i szybciej uzyskujemy efekty podczas treningu. Ponadto podczas podciągania się na drążku, guma treningowa pozwala zmniejszyć odczuwany ciężar ciała.

Guma do ćwiczeń –jak ją wybrać?

Producenci różnicują opór taśm, czyli stopień obciążenia za pomocą kolorów, jednak warto sprawdzić parametry u konkretnego producenta, ponieważ siła oporu i kolory nie są uniwersalne. W jednym sklepie czarna guma do ćwiczeń będzie stawiała największy opór, a w innym różowa. Warto jednak o tym, wiedzieć, by dobrać gumę do swoich możliwości, a nie na przykład kolorystycznie do stroju fitness.

Opór taśmy treningowej uzależniony jest od jej szerokości, długości i grubości. Grube taśmy stawiają największy opór, najtrudniej je naciągnąć. Opór taśmy zależy od ćwiczenia, które wykonujemy, dlatego warto kupić zestaw taśm o różnych parametrach, na przykład ten:

guma do ćwiczeń

https://www.sklep-presto.pl/allright-tasmy-lateksowe-allright-x-band-7-6cm-3-szt-fiaxb76-1495161/

Ten zestaw składa się z trzech taśm, przeznaczony jest do ćwiczeń wzmacniających. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane są gumy do ćwiczeń. Lateks jest najtrwalszym, najbardziej solidnym i jednocześnie elastycznym materiałem.

Jak dopasować parametry gumy fitness do swojego treningu?

Przykładowo taśma o szerokości 13 mm stawia opór o wadze 9 kg, a taśma 83 mm opór o wadze 70 kg. Producenci opisują też taśmy stosownie do oporu, stosując sformułowania light, medium. Gumę do ćwiczeń dla początkujących dostępną na metry, kupisz tu:

guma do ćwiczeń

https://www.sklep-presto.pl/insportline-tasma-treningowa-do-cwiczen-fitness-45-light-na-metry-10989-1366598/

Ten model odporny jest na wilgoć i świetnie sprawdzi się podczas urozmaicenia aerobiku. Można naciągać go na stopę podczas unoszenia ud w pozycji klęczącej, a także podczas odwodzenia ud w pozycji stojącej. Wykonany jest z gumy termoplastycznej. Można dokupić uchwyt dla większego komfortu ćwiczeń.

Warto trening z gumami do ćwiczeń rozpocząć pod okiem trenera fitness, który zaprezentuje prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń, ułoży indywidualny plan treningowy, a także zmotywuje do regularnej pracy nad zgrabną sylwetką. Kiedy wrobimy nawyk regularnych ćwiczeń, możemy przenieść trening do domu, a wiosną i latem-w plener.

Więcej informacji jak wybrać gumy do treningu, znajdziesz pod adresem: https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/cwicz-na-zdrowie-trening-trx-z-tasmami/6091/.

Marta Szyszko

Wpis we współpracy ze sklep-presto.pl

Comments

comments