niedoskonała mama

niedoskonała mama

catering dietetyczny
współpraca z partnerami bloga

Z gotowaniem ślubu nie brałaś, właśnie przeżywasz kuchenny kryzys? Jest rozwiązanie

Czy da się pogodzić pracę, macierzyństwo, gotowanie i pozostać przy zdrowych zmysłach? Nie, choć są kobiety, które się ze mną nie zgodzą. Próbowałam tego i wiem, że można wszystko pogodzić, ale koszt jest ogromny – przemęczenie, frustracja, obniżony nastrój, poczucie, że nie jestem dość dobra, że sobie nie poradziłam.

Zamawiane jedzenie bywa ratunkiem od czasu do czasu, jednak podobnie jak wyjścia do restauracji, na dłuższą metę obciąża rodzinny budżet. Mrożone pierogi szybko się przejadają. Przypadkowa dieta, przejadanie się na wieczór, niekorzystnie wpływa na sylwetkę i samopoczucie. Jak w tym wszystkim znaleźć czas na gotowanie pięciu posiłków dziennie? Udawanie, że ze wszystkim sobie poradzisz, obserwowanie, jak warzywa zsychają się na wiór (bo dziś już na pewno ugotujesz rosół!) to także marnowanie pieniędzy. A gdyby tak pozwolić innym zatroszczyć się o ciebie, byś miała więcej czasu i energii, by zajmować się bliskimi?

Zamiast popadać w poczucie winy, że nie ugotowałaś obiadu, a składniki zdążyły się zepsuć, wypróbuj dietę pudełkową. Skoro dzieci jedzą obiady w placówkach, po co tracić czas na gotowanie w godzinach przedpołudniowych, gdy jesteś najbardziej produktywna w pracy? Gdy masz zagwarantowane posiłki w ciągu dnia, wieczorem w ramach relaksu możesz przygotować rodzinie zupę krem lub zapiekankę, bez stresu i pośpiechu i bez burczenia w brzuchu, gdy wokół głodni domownicy pytają, czy długo jeszcze. Bycie mamą to zajęcie na pełen etat, więc gdy troszczysz się o wszystkich naokoło, pozwól, by firma cateringowa zatroszczyła się o Ciebie!

Zbyt piękne, aby było możliwe?

Na Eat Zone dostosujesz catering do swoich smakowych preferencji, możesz przykładowo wybrać catering wegetariański lub dania niezawierające ryb: https://www.eatzone.pl/

_OKP4310

Zalety cateringu dietetycznego:

  • zbilansowane posiłki, które pozwolą ci zachować zgrabną sylwetkę
  • dania przyrządzone przez dietetyka – stosownie do twojej wagi i zapotrzebowania na składniki odżywcze
  • oszczędność czasu
  • zdrowe odżywianie bez wysiłku – koniec ze staniem przy garach
  • organizacja dnia codziennego, byś mogła oddać się temu, co cię pochłania (zabawie z dzieckiem, pasji, pracy, relaksie z partnerem)
  • koniec marnotrawstwa żywności
  • 5 posiłków dziennie, dostarczanych pod wskazany adres, zamiast chaotycznych i impulsywnych decyzji, by zajść do budki z kebabem lub do automatu z batonikiem
  • Możesz na próbę zamawiać same lunche;

Kobieta zmienną jest. Jednego dnia lepisz 50 pierogów, a następnego pochłaniasz pizzę nad monitorem. Możesz sobie pozwolić na spontaniczność weekendami, gdy nie trzeba rozwozić dzieci do placówek, zdążyć ze zleceniami i z odebraniem dziecka z przedszkola, by nie wychodziło ostatnie. Ba, wtedy możesz zagonić do kuchni męża.

Z gotowaniem ślubu nie brałaś, gdy właśnie przeżywasz kuchenny kryzys, zrób sobie przerwę i wypróbuj catering dietetyczny.

„Moją największą obawą było, że jeśli pokocham samą siebie, stanę się leniwa. Okazało się, że prawdziwym powodem, dla którego nie potrafiłam tego zrobić, było przekonanie, że na to nie zasługuję.” Melody Beattie

Marta Szyszko

zdjęcia: www.eatzone.pl

Comments

comments