niedoskonała mama

niedoskonała mama

10858552_1514674398797794_5146502668682958849_n
wywiady

Fajnie jest mieć mamę, która ma marzenia

Iza – mama Kasi i Blanki (kasablanki), otworzyła na urlopie macierzyńskim swój e-sklep z oryginalnymi swetrami: http://iziartwear.pl/pl/, pod koniec maja poprowadzi bezpłatne szkolenie dla kobiet – Jak za darmo stworzyć swój sklep internetowy w jeden dzień? Co nakręca ją do działania, dlaczego wybrała własny biznes, a nie ciepłą posadkę?

O swoim biznesie myślałam od zawsze. Chciałam pracować na spełnienie swoich marzeń, a nie cudzych. Dlatego, gdy zaszłam w drugą ciążę, od razu postanowiłam ten czas wykorzystać i zainwestować w swój rozwój, dostałam się na studia podyplomowe z informatyki.

Wiedziałam że nie mam zbyt dużego budżetu na rozwój firmy i wszystko będę musiała zrobić sama, dlatego wybrałam kierunek który w praktyce pozwoli mi zaistnieć w internecie.

Uwielbiam obrazy, sztukę i szycie, dlatego zaczęłam od  założenia swojego sklepu internetowego z fajnymi, barwnymi ciuchami, ale jak to często w życiu bywa, tak bardzo zafascynował i wciągnął mnie sam temat tworzenia takich e-sklepów, iż praktycznie stało się to pasją, którą cały czas rozwijam.

Fascynują mnie nowe technologie i świetnie się tu odnajduję. Niedawno zaczęłam projektować gry edukacyjne, sam temat grywalizacji jako strategii marketingowej jest niezwykle pociągający.

Moja firma jest moim najmłodszym dzieckiem, ma dopiero 10 miesięcy, ale mam dużo zadowolonych klientów, którzy mnie polecają. Dalej też rozwijam moją pasję projektowania odzieży.

Czasem brakuje mi czasu na oddech i relaks, ale gdy przychodzą chwile zwątpienia, patrzę na moje dziewczyny Kasię i Blankę (kasablankę) i myślę wtedy, że fajnie jest mieć mamę, która ma marzenia, ale jeszcze fajniej taką, która nie boi się ich realizować, jest spełniona i potrafi dać szczęście swoim dzieciom, być przykładem samorealizacji. Zaraża swoimi pasjami.

Uwielbiam biegać, przebiegłam już kilka maratonów jako „pędząca mamuśka” i staram się, by moje dzieci w życiu przede wszystkim były szczęśliwe, a ćwiczenia fizyczne wyzwalają masę endorfin, dlatego jestem pewna, że wkrótce mnie przegonią.

Nie jest łatwo prowadzić firmę, ale jest to długofalowa inwestycja w swój rozwój i siebie, dlatego uważam, że taka praca zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, gdyż ma się pewność, iż zdobyta wiedza zawsze będzie na rynku pracy procentować, w razie porażki. Myślę że bardziej ryzykowna jest tzw „ciepła posadka”, którą przecież zawsze można stracić po kilkunastu latach i wtedy zostajemy z niczym.

Im więcej mam obowiązków, tym lepiej się zorganizuję. Dzięki wsparciu mojego męża udaje mi się jakoś to wszystko pogodzić. Plusem pracy w e-biznesie jest niewątpliwie możliwość pracy z domu, dzięki czemu oszczędzamy czas na dojazdy i więcej czasu spędzamy z dziećmi, laptopa można zabrać na plac zabaw czy do kawiarni, w której jest piaskownica tak by obie strony spędzały aktywnie czas.

A Ty wróciłaś na rynek pracy po urodzeniu dziecka, a może szukasz pracy idealnej?

Zaprzyjaźniony portal Mamopracuj.pl przygotował badanie z myślą o potrzebach mam wracających na rynek pracy – O jakiej pracy marzy mama? Własna firma, a może elastyczne zatrudnienie u kogoś? Zachęcam Cię do zapoznania się ze szczegółami akcji pod tym linkiem: http://www.mamopracuj.pl/o-jakiej-pracy-marzy-mama-wez-udzial-w-badaniu-mamopracuj-2015.

Comments

comments