niedoskonała mama

niedoskonała mama

współpraca z partnerami bloga

Eko alternatywa dla plastikowych kubków niekapków

Niedoskonała Mama nigdy specjalnie nie rzucała się na przeróżne wynalazki- typu butelki /pierś się sprawdziła przy pierwszym i drugim dziecku/, smoczki – po prostu nigdy nie zakupiłam tego ustrojstwa, a marudę nosiłam w chuście, nie wiedząc, co tracę. Z cyca przerzuciłam dzieci na… szklankę – taką zwykłą, z uchem, które mąż dokupuje co jakiś czas, a ja zamiatam odłamki.

Jednak wobec propozycji przetestowania w pełni ekologicznej butelki, bo wykonanej ze stali nierdzewnej, która działa niczym termos do gorących napojów, a także utrzymuje pokojową temperaturę płynów w dni upalne, nie mogłam przejść obojętnie. Bo jeśli stawiać na wynalazki i gadżety, to te bez bisfenolu A, ftalanów i PCV. Stal zaraz po szkle, niebarwionej porcelanie to pozbawione szkodliwych dodatków tworzywo, do którego mam pełne zaufanie, zarówno jeśli chodzi o wybór garnków, jak i zastawy stołowej.

Test Termobutelki PACIFICBABY

Gdy wyobraziłam sobie butelkę stalową, przyszła mi na myśl garnkowa szarość, a już na wstępie butla zaskoczyła pięknymi kolorami, przede wszystkim, jednak jestem pod wrażeniem jej funkcjonalności. Jeden gadżet sprawdzi się od narodzin do zakończenia przedszkolnej edukacji, dzięki ustnikom rosnącym wraz z dzieckiem. Najpierw możemy dokręcić smoczek i podawać niemowlęciu odciągnięte mleko mamy lub modyfikowane, a następnie zmienić końcówkę na praktyczny ustnik – niekapek.

Butla to wolność dla mamy z niemowlęciem – można odciągnąć pokarm i udać się na tak zwany relaks, to pierwsze przecięcie pępowiny i możliwość zadbania o siebie. Termobutelka PACIFICBABY to także możliwość posłania dziecka do przedszkola z własną zupą. Panie nie będą musiały nic podgrzewać, a to niezwykle ważne w placówkach państwowych i w przypadku dziecięcej alergii lub gdy chcemy przygotowywać dziecku posiłki wedle własnego widzi mi się.

Termobutelki nie można sterylizować ani podgrzewać w mikrofali, co dla mnie nie jest minusem, bo nie posiadam tego urządzenia w domu. Natomiast trochę ubolewam, że nie należy myć butelki w zmywarce, w trosce o zewnętrzny design, bo nie ukrywam, że dawno już odeszłam od zmywania ręcznego.

Termobutelka PACIFICBABY nie bez kozery nosi miano ekologicznej, materiał z którego jest wykonana, nadaje się bowiem do ponownego przetworzenia. Ale zanim się na to zdecydujemy zachowajmy ją dla przyszłych pokoleń.

69980

logo

Comments

comments