niedoskonała mama

niedoskonała mama

dworzec
felieton

Dworzec

Rozbiegana we wszystkich kierunkach jednocześnie, czuję jak wymyka mi się zbyt dużo i zbyt dużo nakłada na siebie. Rozbiegana całkiem jak dworzec kolejowy, na którym krzyżują się drogi i biegają moje myśli niczym ludzie do pociągów…

Nie mogę przestać zmieniać peronów. Czy informacja się zacięła i jak zdarta płyta powtarza, że wciąż opóźniony na innym torze jest… Czy to ja nie mogę zdecydować o celu podróży?

Kiedy biegam po kolejnych schodach lub ruchomych chodnikach, dociera do mnie myśl. Jak miło by było nie być jak dworzec z jego histerią chaosu, wciąż zmieniającą parametry, a na przykład zmienić się w ulice miasta w niedzielę.

Takiego na przedganku dużej aglomeracji, schowanego nieco za plecami dzisiejszej rzeczywistości. Gdzie leniwie czas mija w ten siódmy dzień wypoczynkowo – świąteczny, w tygodniu wypełniony tym rytmem swoistym tradycji, od pokoleń niezmiennych.

Odświętność stroju na mszy porannej i wspólny obiad przy dużym stole. Spacer po nim i dzielenie się sobą. Z dziećmi w beztroskim skakaniu po chodniku, gdzie rosną odkrycia dużo większe niż te jakich dokonywali wielcy podróżnicy.

Te uliczki, a właściwie drogi leniwego odmierzania czasu bez zagonienia szczurów w klatce. W miasteczkach, gdzie przy płotach stoją ławeczki, na których tworzy się sąsiedzkie życie…

Wezmę więc dziś krzesełko i usiądę pośrodku holu dworcowego. Zamknę oczy i poczuję.

tekst: Aja

aja.jestem@wp.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o