niedoskonała mama

niedoskonała mama

IMGP4929
dzieci współpraca z partnerami bloga

Duda – nowa przyjaciółka moich dzieci

Mamo, poczytaj nam o Dudzie! Dzieciaki przynoszą z entuzjazmem swoją ulubioną książeczkę i czekają na mini scenki z życia, codzienność opowiedzianą w magiczny i rozbudzający ciekawość sposób, na tyle, że porwał nawet moje wewnętrzne dziecko.

Ja, kobieta znudzona bajkami o Kubusiu Puchatku i Królewnie Śnieżce, przeniosłam się do czasów dzieciństwa, byłam ciekawa na równi z dziećmi, jaki będzie konkretnej historyjki finał.

„Duda i wielka przygoda” Doroty Lipińskiej to zbiór scenek z życia – między innymi o chorowaniu, o spacerze, na którym w zachwyt wprawia koparka z ulicy Kasztanowej, o pragnieniu posiadania pieska i o urodzinach niespodziance. Ta zwykłość przemawia o wyjątkowości każdej z chwil, bo między krótkimi wypowiedziami drzemią ogromne pokłady miłości, zachwytu Dudy nad światem, który widziany jej oczami, nabiera niezwykłych kształtów.

IMGP4935

IMGP4930

IMGP4950

Scenki z Dudą są wyjęte z życia, nie próbują być idealne na pokaz, mogę nawet pokusić się o stwierdzenie – tchną naturalizmem, bo czy w innych bajkach dla dzieci, 3-latka puszcza bąka podczas wizyty babci, siejąc zgorszenie?

Duda i jej wielka przygoda wywołuje natychmiastowy uśmiech na twarzy każdego, kto się z nią zetknie, pozwala spędzić chwilę z dziećmi i chwilę z samym sobą, zauroczyć się codziennością i docenić magię prostych spraw.

SESJA PORTRETOWA, PORTRET

Autorką książki jest zdolna  i obdarzona niezwykłą wrażliwością – Dorota Lipińska, pisarka bajek na zamówienie w swojej firmie – Soojka.pl, a także felietonistka, której barwne pamiętniki o rodzicielstwie możecie przeczytać na Niedoskonałej Mamie, w każdy wtorek. Dorota ukończyła filologię polską oraz podyplomowe studia o literaturze dla dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Warszawskim. Jakby tego było mało, Dorota prowadzi  Klub  Rodzinny, a w nim zajęcia wykorzystujące  elementy  języka  migowego  dla  dzieci  w  wieku 6-18 miesięcy  i  warsztaty  dla  rodziców. Wywiad z Dorotą możecie przeczytać tu: Zaczęłam poznawać siebie dopiero, gdy zostałam mamą.

Dudę czyta Teresa Lipowska, znana jak Basia z popularnego serialu M jak Miłość. Z tyłu książki znajdują się wycinanki z ilustracjami bohaterów opowieści Dudy.

Duda

Czekam na kontynuację przygód Dudy!

Polecam!

Marta Szyszko

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o