niedoskonała mama

niedoskonała mama

kobieta-praca
współpraca z partnerami bloga Zdrowie i uroda

Jak dobrać makijaż do okazji?

Dopasowanie odpowiedniego rodzaju makijażu do okazji jest jednym z częstych problemów wielu pań. Czy dany makijaż będzie za mocny, a może za słaby? Czy nie będzie zbytnio się wyróżniać? Gdy także nie wiesz, na co się zdecydować, sprawdź z nami!

Dobrze wykonany makijaż ma przede wszystkim dodawać uroku. Dzięki niemu możemy zamaskować niedoskonałości twarzy, a nawet wymodelować jej rysy, aby prezentowały się one bardziej harmonijnie. Makijaż jednak nie powinien tworzyć maski, ponieważ wtedy nie będzie wyglądać naturalnie. Poza tym trzeba czuć się w nim komfortowo – nie każda kobieta będzie czuła się dobrze z mocno umalowanymi oczami czy też z ustami w kolorze intensywnej czerwieni.

Na dzień lekko, na wieczór mocniej

To nadrzędna zasada, której warto się trzymać. Zatem makijaż dzienny, na przykład do pracy, do szkoły czy na uczelnię, powinien być dyskretny i lekki. Dobrze sprawdzi się krem BB lub lekki podkład czy sam puder, naturalnie podkreślone oczy kolorami ziemi, cienka kreska na powiece, wytuszowane rzęsy, pomadka w kolorze naturalnego, zgaszonego różu albo beżu. Warto też pamiętać o tym, że naturalne światło wyostrza kolory, dlatego wszelkie intensywne barwy mogą nie wyglądać zbyt atrakcyjnie.

Z kolei na wieczór możemy pozwolić sobie na więcej – intensywne kolory nie rzucają się tak w oczy, ale jednocześnie świetnie podkreślają twarz. Można wobec tego bez obaw wybrać wtedy makijaż z modnym smoky eye, ciemniejsze pomadki, cienie perłowe i brokatowe. Warto pamiętać o tym, że wtedy, gdy mocno podkreślamy oczy, usta powinny być w miarę neutralne. Na imprezy karnawałowe czy dyskoteki można zaszaleć!

Makijaż na specjalne okazje

Gdy z kolei zastanawiasz się, jaki makijaż wybrać na takie okazje jak wesele czy inne ważne dla ciebie okazje, postaw na makijaż dzienny, ale z nieco bardziej intensywnymi kolorami. Powinien on ładnie podkreślać oczy i usta, dawać efekt gładkiej skóry, ale powinien też wpisywać się w modny obecnie trend naturalności.

Na takie okazje można też skorzystać z pomocy doświadczonych makijażystek, które przygotują dopasowany, piękny i trwały make-up.

Materiał opracowany we współpracy z pl.orfilame.com

Comments

comments