niedoskonała mama

niedoskonała mama

wybierz się w bezdzietną podróż
podróże

Dlaczego warto wybrać się w bezdzietną podróż?

Nie powiesz tego na głos, więc ja to zrobię – po ślubie i wraz z narodzinami dzieci zatracasz granice własnej tożsamości. Na jakiś czas, krótszy lub nieskończony, stajesz się żoną przy mężu, mamusią, panią domu. Przestawia się w głowie jakiś prztyczek i zaczynasz odmawiać sobie wszystkiego – od pomalowania paznokci po gorącą czekoladę w doborowym towarzystwie. Gubisz spontaniczność i radość życia, jest na to sposób? Bezdzietna podróż!

Przełamujesz rutynę

Tworzysz przestrzeń i okazję do przebywania z sobą i hołdowania własnym potrzebom, pobudzasz bezinteresowność wobec samej siebie, poszerzasz horyzonty – od delektowania się śniadaniem, po zwiedzanie odległych zakątków. I nieważne jak oddalone są te zakątki od Twojego spożywczego i przychodni, liczy się inicjatywa!

Odzyskujesz wiarę w siebie

Podróż to okazja by wyjść ze strefy komfortu psychicznego, planując wyjazd od A do Z pokonujesz swoje lęki: czy wsiądę do odpowiedniego pociągu, czy trafię do hostelu dreptając zupełnie nowymi ścieżkami? Skoro tego dokonałaś, a jeszcze sama na to zarobiłaś, to nie ma rzeczy niemożliwych!

Otwierasz się na ludzi

Poznajesz blogerkę, z którą przypadkiem zgadałaś się na Facebooku, dzieli Was odległość, a łączy wspólna pasja, troski i pomysły. Dzielicie się doświadczeniem, planujecie wspólne warsztaty, dowiadujesz się, że zaczynasz nie będąc gotowa i nie pozwalasz przejść ważnej okazji koło nosa tylko dlatego, że czujesz się niedostatecznie mądra. Mówisz szansie tak, a douczasz się po drodze, może to nada zupełnie nowy kierunek Twojej karierze, może wprowadzisz produkt i zaczniesz zarabiać aktywnie, a nie pasywnie na blogu? Warto wymienić się pomysłami!

Dzieci pogłębiają więź z ojcem rodziny, a on przekonuje się jak to jest siedzieć w domu z dzieckiem – bezcenne! Wracasz do domu z nową energią, dystansem, jesteś od swoich trosk i obowiązków bardzo daleko, przez co one też się zmniejszają. Mama nie telefon, nie podłączysz siebie do ładowarki, ale możesz podróżować!

Marta Szyszko

Ahoj!

IMGP7741IMGP7580IMGP7660
ratusz gdansk

gdansk

Comments

comments