niedoskonała mama

niedoskonała mama

współpraca z partnerami bloga

Dlaczego warto uwolnić swój czas i jak to zrobić?

„Tworzysz cały swój świat dzięki własnemu myśleniu. Wszyscy ludzie i wszystkie sytuacje w twoim życiu mają jedynie takie znaczenie, jakie nadajesz im poprzez sposób myślenia o nich. Kiedy zmienia się twój sposób myślenia, zmienia się również twoje życie, niekiedy zaledwie w ciągu kilku sekund.” Brian Tracy

Pamiętam, jak kupowałam jeansy i pomyślałam przy kasie, że jakby były 30 zł tańsze, nie czułabym, że wydaję na siebie „za dużo”. Wnet kasjerka mówi mi, że w piśmie kobiecym są kody rabatowe do tego sklepu, wystarczy, że pójdę do kiosku, wytnę kupon i zaoszczędzę… 30 zł! Uważaj na swoje myśli i uważaj, o co prosisz. Bo możesz to dostać.

Kiedy określę cel, zdarza się, że dosłownie w ostatniej chwili udaje mi się go zrealizować. Oczywiście poza myśleniem, działam jeszcze w tym kierunku, by się udało. A takim celem może być wypad w góry na weekend, całą rodziną, na który nie tylko potrzebne są pieniądze, ale przede wszystkim czas.

Dlaczego warto uwolnić swój czas i jak to zrobić?

Sprawdzony sposobem na uwolnienie czasu jest dla mnie oszczędzanie podczas zakupów-polowanie na promocje i limitowane kolekcje w dyskontach. Ta adrenalina, gdy dowiadujesz się z gazetki promocyjnej, że rzucą dziecięce buty zimowe w promocyjnej cenie. Nie ma to, jak nieść do kasy odpowiedni rozmiar w geście zwycięstwa i mieć w kieszeni dodatkowe 100 zł, które się zaoszczędziło. Oczywiście można jechać do sklepu z obuwiem, ale to po prostu nie to samo.

W gazetkach promocyjnych są nie tylko produkty spożywcze, ale też ubrania. Dzieci rosną bardzo szybko. Nie opłaca się spłukać na kolekcji markowych ubranek, warto kupić porządną bawełnę w dyskoncie, a potem spędzić z dziećmi czas.

Dlaczego warto sprawdzać gazetki promocyjne?

Jeśli kupujemy po promocyjnych cenach, możemy zaoszczędzić, pracować mniej, uwolnić swój czas, by zrobić coś dodatkowo, co zaprocentuje w przyszłości. Ja w wolnym czasie zajęłam się blogami, gdy zarabiałam pierwsze pieniądze na pisaniu prostych tekstów. Zaprocentowały dopiero po pierwszych miesiącach regularnej pracy, która jakby nie patrzeć, zabierała czas, a nie przynosiła dochodów i jeszcze trzeba było zainwestować w domenę i hosting. Dajemy sobie szansę na to, na co w swoim mniemaniu zasługujemy. Jeśli robimy tylko najprostsze rzeczy, za niskie stawki, nie robimy nic dodatkowo, nigdy nie wyjdziemy poza swoją przeciętność. W życiu nie raz przekonałam się, że mamy tyle, na ile się odważymy.

Szczegóły mają znaczenie. Małe kroki i małe decyzje decydują o dużym efekcie. Jest tyle haseł motywacyjnych, które mówią, by zrobić pierwszy krok, tak jakby po nim czekał pierwszy milion. A po nim na ogół trzeba zrobić mnóstwo kolejnych kroków.

Dlatego uważam, że warto korzystać z gazetek promocyjnych, bo parę złotych zaoszczędzonych każdego dnia to okrągła suma w skali miesiąca, a potem roku. Parę złotych robi różnicę, choć może nie jest ona aż tak widoczna w momencie pojedynczych zakupów.

Niewiele osób wie, że gazetki promocyjne można przeglądać online, np. tu: Biedronka

gazetka promocyjnagazetka promocyjna

Zaskoczyło mnie, jak szeroki asortyment ma ta sieć sklepów, która kojarzy się ze Świeżakami i produktami spożywczymi. W gazetce można trafić na koce, poduszki, które odmienią wnętrze niewielkim kosztem. W Biedronce można także kupić designerską lampę podłogową, lustro i poduszkę profilowaną na zdrowy sen, a nawet firanki.

W życiu stosuję zasadę, by nie spędzać czasu na wydawaniu, wtedy mam go więcej dla siebie i bliskich. Jednak gdy czegoś potrzebuję, potrafię cierpliwie czekać na promocję i nie mam oporów przed kupowaniem w dyskontach. Zwłaszcza, że z niską ceną paradoksalnie idzie w parze dobra jakość produktów.

Marta Szyszko

Wpis we współpracy z Gazetka Promocyjna. com. pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o