niedoskonała mama

niedoskonała mama

własne życie kobiety
felieton

Dlaczego kobieta powinna mieć własne życie?

Jak to, ja nie mam życia, a dzieci, mąż, obowiązki, czy może być coś wspanialszego od sielanki rodzinnej?

Może. Musi. Powinno.

Praca popłaca

Praca popłaca, bo masz odskocznię, własne pieniądze, choćby były jeszcze małe, choćby to był opłacony ZUS, choćbyś nie musiała ich dokładać do rachunków, ale mogła wydać na podróż życia. Dziś jest to przyjemność na mieście lub w innym mieście, a jutro może stać się głównym zabezpieczeniem raty kredytu.

Kobieta bez własnej kasy jest całkowicie zależna od innych i jest sporo prawdy w reklamie – A ty, ciociu nie tańczysz, jak ci babcia zagra. – Bo ja sobie tego zaoszczędziłam. Jak często słyszysz argument – bo Ty przecież siedzisz w domu i nic nie robisz, więc…. Zrobimy tak, tak i tak. Przekaz godny niesfornego dziecka, tylko Ty nie jesteś już dzieckiem i dawno się takich metod wychowawczych nie stosuje.

Koleżanki – to jest towarzystwo dla Ciebie

Rodzina to odpowiedzialność, to troska, to wspólne biesiadowanie przy świątecznym stole, ale poza rodziną powinnaś mieć swoje 5 minut w towarzystwie, które sprawia Ci radość, w którym możesz poruszyć interesujące tematy, planować wycieczki, warsztaty, tańczyć, śmiać się i obgadywać teściów. Dziś dzieci wypełniają Twoją rzeczywistość swoim świergotem, za parę lat usamodzielnią się i wierz mi, nie będą potrzebować wtedy mamy, która dyszy im pod drzwiami i szantażuje, że się do nich wprowadza, bo przecież nie oddadzą jej do przytułku.

Ten mężczyzna, którego spotykasz, co rano

Jak możesz czuć satysfakcję z czegokolwiek (w tym ze związku), jak możesz dawać innym spełnioną i zadowoloną siebie, skoro się tym szczęściem nie napełniłaś? Ten mężczyzna, którego spotykasz, co rano, nie chce widzieć cię zapłakanej nad kurczakiem, wyprutej nad mopem, otumanionej serialem i zobojętniałej  kieliszkiem. W przeciwnym razie sam  zacznie do niego zaglądać. A przecież może być fajnie, przyjemnie, to zależy tylko od Ciebie. Do boju!

Ze specjalnymi życzeniami na Dzień Kobiet!

Marta Szyszko

Comments

comments