Terapeuta par W.F. Harley podpowiada, które z kobiecych potrzeb sprawią, że będzie ona spełniona w związku i tym samym wrażliwa na potrzeby mężczyzny. Uwaga – główne potrzeby kobiet i mężczyzn różnią się od siebie! Dlatego tak ważne jest poznanie, czego pragnie druga strona związku. Odpowiedź na odwieczne pytanie – czego pragną kobiety – zawiera się w 5 punktach:

Kobiety pragną by mężczyzna okazywał im uczucia

Przytulaj kobietę kilka razy dzienne, na przykład przed wyjściem do pracy lub kiedy przygotowuje obiad, uwaga! Ta czułość nie ma być zachętą do czegoś więcej, ale bezwarunkowym wyrażeniem kobiecie szacunku, miłości, akceptacji i zaangażowania. Może partnerka lubi, gdy gładzisz ją po plecach lub włosach codziennie przed zaśnięciem? „Mężczyzna tworzy w ten sposób środowisko czułości, w którym jasno i nieustannie wyraża kobiecie jak bardzo mu na niej zależy.”

Kobiety pragną rozmowy

„Mąż nigdy nie powinien być na tyle zajęty, aby tylko pogadać.  Żona mówi tyle, ile chce, a mąż reaguje zainteresowaniem.” Codziennie przeznaczaj czas na rozmowę, podczas której będziecie sami, bez rozpraszaczy w postaci komputera lub osób trzecich – w tym dzieci. Dobrym momentem jest wspólny spacer na plac zabaw, gdzie dzieci angażują się w zabawę, a rodzice mogą opowiedzieć sobie jak minął dzień. A gdy już położycie dzieci spać, może czas na wspólne wypicie herbaty? Ważne by podczas rozmowy poruszać miłe tematy, nie oskarżać się i nie krytykować! Co innego powiedzieć – „Nie spodziewałem się, że będziesz taka oziębła w łóżku”, a co innego: „Kochanie, chciałbym częściej się z Tobą kochać.”

Kobiety pragną szczerości i otwartości ze strony mężczyzn

Mężczyzna nie ma przed żoną żadnych tajemnic. Żona zna jego rozkład dnia, o każdej porze może się z nim skontaktować i jeśli on w danej chwili nie może rozmawiać, bo ma ważne spotkanie (jeśli kobieta zna rozkład dnia, nie będzie w tych godzinach dzwonić), oddzwania jak najszybciej się da. Mąż opowiada o swoich zmartwieniach, ale też o przeszłości – poprzednich związkach, błędach jakie popełnił, w tym nałogach. „Mąż mówi żonie wszystko o sobie, nie ukrywając niczego, co później mogłoby ją zaskoczyć.”

Kobiety pragną zabezpieczenia finansowego

Komfortową sytuacją dla kobiety jest możliwość wyboru między spełnianiem się w roli mamy, a rozwojem kariery. Jeśli mężczyzna zarabia wystarczająco, by pokryć podstawowe potrzeby rodziny, a kobieta może spokojnie rozwijać swoją karierę w niepełnym wymiarze godzin i jednocześnie przebywać z dziećmi, będzie najszczęśliwszą osobą pod słońcem. Ważne by owe zarobki mężczyzna osiągnął pracując nie więcej niż 50 godzin tygodniowo, jeśli jest to niemożliwe, może powinien poszukać innej pracy, zmienić kwalifikacje, a kobieta powinna planować budżet tak, by zamknął się w pensji męża?

Kobiety pragną męskiego zaangażowania w rodzinę

To ważne by rola męża nie zamykała się w zapewnieniu bytu rodzinie. Mąż może zabierać dzieci na rower, czytać im bajki na dobranoc, spacerować z niemowlęciem w gondoli, nosić na rękach, karmić, usypiać, kąpać.

Marta Szyszko

Na podstawie:

gwp

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments