Terapeuta par W.F. Harley podpowiada, które z kobiecych potrzeb sprawią, że będzie ona spełniona w związku i tym samym wrażliwa na potrzeby mężczyzny. Uwaga – główne potrzeby kobiet i mężczyzn różnią się od siebie! Dlatego tak ważne jest poznanie, czego pragnie druga strona związku. Odpowiedź na odwieczne pytanie – czego pragną kobiety – zawiera się w 5 punktach:

Kobiety pragną by mężczyzna okazywał im uczucia

Przytulaj kobietę kilka razy dzienne, na przykład przed wyjściem do pracy lub kiedy przygotowuje obiad, uwaga! Ta czułość nie ma być zachętą do czegoś więcej, ale bezwarunkowym wyrażeniem kobiecie szacunku, miłości, akceptacji i zaangażowania. Może partnerka lubi, gdy gładzisz ją po plecach lub włosach codziennie przed zaśnięciem? „Mężczyzna tworzy w ten sposób środowisko czułości, w którym jasno i nieustannie wyraża kobiecie jak bardzo mu na niej zależy.”

Kobiety pragną rozmowy

„Mąż nigdy nie powinien być na tyle zajęty, aby tylko pogadać.  Żona mówi tyle, ile chce, a mąż reaguje zainteresowaniem.” Codziennie przeznaczaj czas na rozmowę, podczas której będziecie sami, bez rozpraszaczy w postaci komputera lub osób trzecich – w tym dzieci. Dobrym momentem jest wspólny spacer na plac zabaw, gdzie dzieci angażują się w zabawę, a rodzice mogą opowiedzieć sobie jak minął dzień. A gdy już położycie dzieci spać, może czas na wspólne wypicie herbaty? Ważne by podczas rozmowy poruszać miłe tematy, nie oskarżać się i nie krytykować! Co innego powiedzieć – „Nie spodziewałem się, że będziesz taka oziębła w łóżku”, a co innego: „Kochanie, chciałbym częściej się z Tobą kochać.”

Kobiety pragną szczerości i otwartości ze strony mężczyzn

Mężczyzna nie ma przed żoną żadnych tajemnic. Żona zna jego rozkład dnia, o każdej porze może się z nim skontaktować i jeśli on w danej chwili nie może rozmawiać, bo ma ważne spotkanie (jeśli kobieta zna rozkład dnia, nie będzie w tych godzinach dzwonić), oddzwania jak najszybciej się da. Mąż opowiada o swoich zmartwieniach, ale też o przeszłości – poprzednich związkach, błędach jakie popełnił, w tym nałogach. „Mąż mówi żonie wszystko o sobie, nie ukrywając niczego, co później mogłoby ją zaskoczyć.”

Kobiety pragną zabezpieczenia finansowego

Komfortową sytuacją dla kobiety jest możliwość wyboru między spełnianiem się w roli mamy, a rozwojem kariery. Jeśli mężczyzna zarabia wystarczająco, by pokryć podstawowe potrzeby rodziny, a kobieta może spokojnie rozwijać swoją karierę w niepełnym wymiarze godzin i jednocześnie przebywać z dziećmi, będzie najszczęśliwszą osobą pod słońcem. Ważne by owe zarobki mężczyzna osiągnął pracując nie więcej niż 50 godzin tygodniowo, jeśli jest to niemożliwe, może powinien poszukać innej pracy, zmienić kwalifikacje, a kobieta powinna planować budżet tak, by zamknął się w pensji męża?

Kobiety pragną męskiego zaangażowania w rodzinę

To ważne by rola męża nie zamykała się w zapewnieniu bytu rodzinie. Mąż może zabierać dzieci na rower, czytać im bajki na dobranoc, spacerować z niemowlęciem w gondoli, nosić na rękach, karmić, usypiać, kąpać.

Marta Szyszko

Na podstawie:

gwp

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments

Niedoskonała Mama

  • Słaby to związek jeśli kobieta polega na mężczyźnie w kwestiach finansowych. Można realizować się jako matka i zarabiać pieniądze.

    • Myślę, że to zależy, co kobieta rozumie przez realizowanie się jako matka. Związek może być słaby z różnych powodów, kwestie finansowe obnażają głębsze problemy, ale sądzę, że same w sobie nie stawiają związku na spalonej pozycji.

      • Nie mam na myśli problemów finansowych, bo jak mężczyzna zarabia 40k miesięcznie i utrzymuje za to rodzinę, to nie są problemy finansowe. Ale to nie jest zdrowe, kiedy kobieta nie ma swoich pieniędzy. Ona jest wtedy zdana kompletnie na widzimisię mężczyzny.

        • Ja też nie mówię o problemach finansowych, tylko o sytuacji, gdy pensja mężczyzny wystarczy, a kobieta może w spokoju wychowywać dzieci, przez jakiś czas. W dłuższej perspektywie faktycznie brak swojej pensji, czy choćby prawa do emerytury, jest szkodliwy dla kobiety. Natomiast, czy jest to zdrowy układ, czy nie, decyduje, co taka władza dla mężczyzny oznacza, czy jego widzi mi się jest dla kobiety raniące. Myślę, że z tego typu mężczyzną, nawet mając swoją pensję, zdrowej rodziny się nie stworzy.