niedoskonała mama

niedoskonała mama

imgp1825
współpraca z partnerami bloga

Czas i tak upłynie… Czy warto już teraz planować wakacje 2017 z dzieckiem?

Znasz to uczucie? Nim mrugniesz powieką, z wtorku robi się piątek, a z nadziei na relaksacyjny weekend – poniedziałek 6.30. To jeszcze nic. Czasem miesiąc przeleci nie wiadomo kiedy, a niekiedy budzisz się rano z myślą – dopiero planowałam, że za pół roku przeprowadzę wywiad z bohaterką, która znajdzie dla mnie czas najwcześniej w grudniu, a to już tuż, tuż… Gdzie podział się ostatni tydzień, miesiąc, pół roku?

Nie wiem. Nie wyrabiam na zakrętach. Szybko, szybko obiad, lecę do szkoły. Pomyłka. Pół godziny gratis. Luksus siedzenia i nicnierobienia z braku książki pod ręką. Tak szybko zmienia się widok za oknem. Jesienne liście, pierwszy śnieg, lecą kartki z kalendarza.

Najważniejsze by po fakcie, gdy obudzę się za 5 lat, niczego nie żałować i mieć, co wspominać, nie przegapić najważniejszego.

Czas i tak upłynie, niezależnie od tego, czy coś postanowisz, zaczniesz, na coś się odważysz lub zrezygnujesz z tego, co go ograbia, a nie jest tego warte. Czas nie pyta, czy jesteś gotowa, on zostawia za sobą poprzedni dzień, a gdy czujesz, że dla ciebie świat się zatrzymał, ludzie nie staną zdumieni, będą spieszyć do swoich spraw, autobusy i tramwaje nie ogłoszą strajku.

Czas, energia i zdrowie to trzy bezcenne zasoby, których nie można kupić. Nie odzyskasz beztroskich chwil, które budują rodzinę. Rozmów, powrotów z dzieckiem za rękę z przedszkola, którą już wkrótce odrzuci, bo … wstyd będzie przed kolegami.

Dlatego, choć oglądam od lat te same popisane kredkami i mazakami meble, nie potrafię odmówić sobie rodzinnych wakacji.

To jedyny czas, gdy leniwie przechadzam się rozgrzaną ulicą w stronę plaży. Bezkarnie wyleguję na piasku, nie planując, co na obiad i nie mając z tego powodu poczucia winy.  W ogrodniczkach, z torbą przerzuconą przez ramię, celebruję te policzone na kartkach kalendarza chwile, w których zwalniam kroku, rezygnuję z ambicji, minimalnie angażuję się w biznes, a całkowicie oddaję prostemu życiu. Na pierwszy plan wysuwa się rodzina.

Czy warto już teraz planować wakacje 2017 z dzieckiem?

Aby zrealizować marzenie o wakacjach za granicą, warto najpierw sprawdzić ceny, miejsca, terminy. Często, gdy zanotujemy śmiałe marzenie w terminarzu, świat potajemne nam sprzyja, by udało się je spełnić. Nie ulegasz pokusie latte za 12 złotych, ale odkładasz, bo masz cel. Zyskujesz dodatkową motywację, by dorabiać, siedząc w domu z dzieckiem. Choć dodatkowe kilkaset złotych w domowym budżecie, nie robi aż takiego wrażenia jak etat w korporacji, to jeśli pomnożysz je przez 12 miesięcy… Możesz zabrać rodzinę na wymarzone wakacje.

Nie wiem, czy wiesz, ale letnia oferta Biura Podróży Itaka jest już otwarta:  http://www.itaka.pl/promocje/klub_przyjaciol_itaki/

Sprawdź promocję Itaki. Dla rodzin, które wcześniej wykupią wakacje, przewidziane są atrakcyjne zniżki: http://www.itaka.pl/lato/

Marta Szyszko

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o