niedoskonała mama

niedoskonała mama

jak-byc-pewna-siebie-i-przebojowa3
współpraca z partnerami bloga

Jak być pewną siebie i przebojową

Pewność siebie to cecha bardzo przydatna w wielu sytuacjach. Zwiększa nasze notowania np. podczas rozmowy o pracę, świetnie sprawdza się w negocjacjach, jest nieoceniona w dążeniu do celu. Jak więc być pewną siebie kobietą? Podpowiadamy.

Jak cię widzą tak cię piszą

To stara prawda. Wrażenie jakie robisz na ludziach, wykształca w nich mniemanie o Tobie. Z pewnością nie chcesz jawić się jako szara myszka, która nieśmiało mówi coś pod nosem. Chcesz, by wszyscy wiedzieli w Tobie silną i pewną siebie kobietę, która przekonana jest o swoich racjach i uparcie dąży do celu.

Odrób lekcje

Wyrabianie w sobie odwagi wcale nie jest prostą lekcją. Warto więc regularnie ją odrabiać. Po pierwsze zastanów się nad swoimi mocnymi stronami. Możesz wypisać je sobie na kartce. Obok mocnych stron dodaj też swoje sukcesy. To nie musi być jedynie ukończenie maratonu. Sukcesem może być przecież to, że zrobiłaś prawo jazdy, odważyłaś się zapisać na zajęcia ze sztuk walki albo to, że udało Ci się upiec ciasto drożdżowe z owocami i kruszonką. Twoje mocne strony to obok tego, że świetnie tańczysz i z każdym nawiązujesz głębokie relacje także to, że często się uśmiechasz, każdy dzień podsumowujesz pogodnym akcentem i zawsze wszędzie jesteś przed czasem. Zastanów się nad tym, co Ci się udało i co w sobie lubisz, a przekonasz się, że kiedy tylko zaczniesz zapisywać to wszystko na kartce w Twojej głowie pojawi się lawina takich skojarzeń. To stanowczo podniesie Twoje mniemanie o sobie.

jak-byc-pewna-siebie-i-przebojowa1

Zmieniaj się na lepsze

Po przeanalizowaniu swoich dobrych stron zwróć też uwagę na słabości. Nie gań się za nie i nadto nie przejmuj. Wpisz je na listę rzeczy, nad którymi trzeba popracować i powoli staraj się przekuwać złe nawyki w mądre wybory.

Czuj się dobrze we własnym wcieleniu

Wiadomo, że czujemy się dużo pewniej, jeśli mamy na sobie ładną sukienkę i pasujące do niej dodatki. Dbaj więc zawsze o to, by nie wychodzić z domu niedbale ubrana, w brudnych butach i przetłuszczonych włosach. Nie znaczy to, że powinnaś wynosić śmieci w obcasach, a zakupy w pobliskim warzywniaku robić w pełnym makijażu, ale przed wyjściem z domu spójrz zawsze w lustro i pomyśl, czy czujesz się ze sobą dobrze. Podczas formalnych spotkań pewności siebie doda Ci na pewno makijaż. Śmiało nałóż więc dobry podkład np. Infallible 24H Foundation długotrwały podkład do twarzy 140 Golden Beige, podkreśl oczy delikatną kreską, wytuszuj rzęsy i pomaluj usta.

jak-byc-pewna-siebie-i-przebojowa2

Pewność siebie w codziennym życiu

Pewność siebie to nie tylko odpowiedni strój, mocny uścisk dłoni i głowa zadarta do góry. To zestaw wielu cech i zachowań. Staraj się zawsze mówić powoli, spokojnie i wiarygodnie. Bądź pewna swojej racji i nie ustępuj, jeśli masz stuprocentową gwarancje, że to nie Ty się mylisz. Jeśli jednak zrobiłaś błąd, przyznaj się do niego i przeproś. Nie bądź agresywna i opryskliwa. Nie obrażaj się. Słuchaj innych i szanuj ich punkt widzenia. Nie bój się wyrażać swojego zdania i nie bój się dążyć do celu.

Materiał partnera portalu

Comments

comments