niedoskonała mama

niedoskonała mama

główne_biurko-dzieciece
wpis sponsorowany

Jakie biurko dla dziecka wybrać? Znajdź idealne biurko szkolne dla dzieci

Dostępna na rynku, niezwykle liczna oferta biurek dziecięcych może przyprawić o ból głowy. Dlatego przed przystąpieniem do zakupu, warto wcześniej przeanalizować kilka kwestii, zamiast kupować pod wpływem impulsu. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, kompletując meble do pokoju dla ucznia?

Pokój dla ucznia – zaplanuj optymalny układ mebli

Zanim przystąpimy do zakupu biurka dla dziecka, dobrze zastanówmy się, w którym miejscu pomieszczenia zostanie ono ustawione. Jako miejsce do nauki, powinno być dobrze oświetlone. Z tego właśnie powodu bardzo często ustawiamy biurka szkolne dla dzieci w bliskim sąsiedztwie okna. Warto tutaj jednak zachować czujność. Unikajmy sytuacji, w której biurko dziecięce ustawione jest frontem lub tyłem do okna. Przecież nie chcemy, żeby wpadające przez okno słońce raziło w oczy lub odbijało się w monitorze komputera, prawda?

Najlepiej sprawdza się ustawienie bokiem do okna. Tutaj też warto jednak przestrzegać pewnych zasad. Jeśli dziecko jest praworęczne, biurko powinniśmy ustawić tak, aby światło padało z lewej strony, w przypadku leworęcznych – z prawej. Dzięki temu ręka pisząca nie będzie zasłaniać światła, a dziecko nie będzie niepotrzebnie nadwerężać wzroku. Tę samą regułę warto stosować także w kwestii lamp biurkowych – ustawiajmy je po przeciwnej stronie niż ręka pisząca.

biurko

Biurko szkolne dla dziecka – dobierz model odpowiedni do jego wzrostu

To chyba oczywiste, że biurko powinno być dopasowane do wzrostu użytkownika, prawda? W przypadku dorosłych przyjmuje się, że standardowa wysokość blatu to 72-75 cm, głębokość – 80-90 cm, natomiast szerokość zazwyczaj mieści się w przedziale 120-160 cm. Dla dzieci wielkości te powinny być oczywiście odpowiednio niższe. Standardowo zwykło się przyjmować, że biurko dla pierwszoklasisty powinno mieć blat zamontowany na wysokości 55-60 cm.

Dobrym rozwiązaniem okazują się tutaj biurka dla dzieci z regulowaną wysokością blatu. Jeśli lubicie inwestycje długoterminowe, to rozwiązanie sprawdzi się idealnie. Na rynku znajdziecie biurka szkolne z regulowanym blatem w przedziale 55-75 cm – taki model okaże się wystarczający przynajmniej na kilka lat. A co z głębokością blatu? Nie ma sensu, aby była ona aż tak duża, jak ma to miejsce przy dorosłych użytkownikach. Dziecko ma o wiele mniejszy zasięg rąk, w związku z czym i tak nie będzie w stanie sięgnąć do końca blatu. W przypadku biurek dla dzieci zdecydowanie lepszym wyborem będzie blat głęboki na 50-55 cm.

Jak wybrać idealne biurko do nauki? Dobrze oszacuj potrzebną szerokość blatu

Przed zakupem biurka do pokoju dziecięcego, warto też zastanowić się, w jakim konkretnie celu będzie wykorzystywane – czy będzie to wyłącznie biurko do pisania i odrabiania lekcji, czy może też biurko komputerowe? Na ogół wystarczającymi biurkami dla dzieci okazują się modele z blatem o szerokości 60-75 cm. I choć dla kilkuletniego dziecka wydaje się to całkiem sporą powierzchnią, szybko może się okazać, że jednak nie do końca tak jest. Dlatego też warto wybierać biurka z takimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które pozwolą zaoszczędzić nieco miejsca na blacie (np. biurka komputerowe z półką na klawiaturę chowaną pod blatem). Przykładowo dostępne biurka dla dziecka w Sfmeble.pl posiadają różne warianty rozmiarów, dzięki czemu będziesz w stanie dopasować biurko do dziecięcego pokoju.

Dobrze byłoby także zastanowić się wcześniej nad oświetleniem do nauki. W przypadku gdy decydujemy się na klasyczną lampkę biurkową, powinniśmy zadbać o to, aby blat biurka był odpowiednio większy. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić nieco powierzchni na blacie roboczym, lub zależy nam na możliwie jak najmniejszym biurku dla dziecka, z uwagi na niewielki metraż pomieszczenia, dużo lepszym wyborem okażą się kinkiety.

C613M46·3D

Biurka dla dzieci – nie lekceważ kwestii przechowywania!

Przechowywanie to kolejna sprawa, którą powinniśmy przemyśleć przed zakupem biurka dla dziecka w wieku szkolnym. Producenci dostarczają nam tutaj wielu możliwości wyboru. Biurka dziecięce z szufladami, z szafką boczną, biurka z nadstawką, półkami – jakie biurko dla dziecka wybrać? Tutaj musicie już zdecydować sami. Z naszej strony mała rada – dzieci raczej rzadko zaliczają się do grona pedantów, dlatego lepiej wybierać takie biurka, które zaoferują opcję przechowywania książek i innych materiałów za zamkniętymi drzwiczkami lub w głębokich szufladach.

Co jednak jeśli wybrany przez nas model biurka szkolnego nie posiada żadnego schowka, wyłącznie blat roboczy? Nic straconego, z pomocą nadciągają praktyczne kontenerki podbiurkowe. Pamiętajcie również o półkach i regałach wiszących, jak również o organizerach ściennych – to sprawdzony sposób na funkcjonalne wykorzystanie ścian w każdym pomieszczeniu, nie tylko w praktycznie urządzonym pokoju dla ucznia.

Przed zakupem biurka oraz mebli do pokoju dziecięcego warto sprawdzić https://outlet24.pl, w którym znaleźć można meble z rabatem do -90%.

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o