niedoskonała mama

niedoskonała mama

IMGP0533
motywacja

Żyj z rozmachem i odwagą, bo kto ci zabroni?

Na autentyczny uśmiech, przepełniony satysfakcją pracujesz każdego dnia na nowo, zdobywając się na pytanie: czy to mnie uszczęśliwia?

Przypadkiem odkryłam, że uszczęśliwia mnie motywowanie innych. Nowo poznana osoba powiedziała, że mimo lęku i obaw, nakręcona tym, co ode mnie usłyszała, postanowiła spróbować.

Krytyk, który siedział na jej ramieniu i powtarzał: „Nie uda ci się, po co próbujesz, zbłaźnisz się!”, został zneutralizowany przez moją miniaturkę, która siedziała na drugim ramieniu i rzucała kontrargumenty: „Nie masz nic do stracenia, działaj mimo dyskomfortu, lęk to tylko reakcja nawykowa, rzadko zwiastuje faktyczne niebezpieczeństwo!”

Czasem wystarczą słowa – „Ja w ciebie wierzę”, by zadziałała magia.

Cała sztuka polega na tym, by robić to, co faktycznie cię uszczęśliwia, zamiast zadowalać innych. Rezygnować z tego, co na pierwszy rzut oka miało uszczęśliwić, ale w praktyce okazało się rozczarowujące. Odstawić obowiązki, by nie zagubić się w chaosie i odzyskać przestrzeń.

Nie musisz być solidarna z mamą, która nie dawała sobie prawa do odpoczynku, dbania o swoje potrzeby, przybijając jej pionę – nie martw się, nie zdradzę cię swoim szczęściem i trwonieniem czasu. Zacznij od przyjemności kosztem obowiązków, choć nigdy tego nie pochwali. Nie musisz imponować teściowi – pracoholikowi swoim zmęczeniem i nowym samochodem, porównując wyciągi na karcie kredytowej, możesz powiedzieć: dla mnie ważne są bliskie relacje i pielęgnowanie codzienności, nie biorę w tym wyścigu udziału.

Swoje negatywne myśli neutralizuj pozytywnymi, nawet jeśli słyszysz narzekanie, a inni podają twoje pomysły w wątpliwość.

Najczęściej ludzie nie osiągają celów, bo ich nie konkretyzują, a ze sfery wyobrażeń nigdy nie przechodzą do zrobienia pierwszego kroku, który wstępnie zweryfikowałby mgliste wyobrażenia w praktyce.

Jeśli tylko masz odwagę odpowiedzieć sobie na pytanie, czego pragniesz i o czym marzysz, niespodziewany splot wydarzeń poda ci szansę na tacy, na tym polega magiczna moc przyciągania, ale wtedy nie wolno ci się zawahać.

Świat ci sprzyja.

Tylko od ciebie zależy, czy będziesz próbować, czy ustaniesz w poszukiwaniach. Nie starczy ci czasu na wszystko, wierz mi, dzień kończy się niespodziewanie i nikt nie zapracuje za ciebie na poczucie, że przeżyłaś go w najlepszy możliwy sposób. A zasługujesz na to! Od życia dostajesz dokładnie to, o co masz odwagę zabiegać.

Wszystko jest po coś. Odpuszczaj pewne rzeczy bez żalu.

To z czym walczysz, napiera. Wycofując się z pola walki, odbierasz innym władzę nad swoim życiem i umiejscawiasz ją w sobie, tam gdzie jej miejsce.

Zawsze gdy z czegoś rezygnujesz, robisz miejsce na nowe. Dlatego nie martw się nieudanymi próbami, jest tyle innych sposobów na zaangażowanie czasu i energii. Skoro odbiłaś się od jakichś drzwi, to może po to, by otworzyć inne, te właściwe?

Marta Szyszko

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o