niedoskonała mama

niedoskonała mama

uczniowie
dzieci

Angielski dla najmłodszych – na co zwrócić uwagę, zapisując dziecko na kurs językowy?

Już kilkuletnie dzieci mogą formułować proste komunikaty po angielsku. Dzięki temu poczują się pewniej na wakacjach za granicą, komunikując się z rówieśnikami z całego świata. Na obowiązkowym angielskim w szkole nie zawsze ćwiczy się najbardziej pożądane umiejętności. Nie mamy pewności, czy nauczycielka posługuje się poprawnym akcentem i czy nie przekaże dzieciom błędów językowych. A może będą tak zestresowane presją na dobrą ocenę i lękiem przed popełnieniem błędu, że stracą odwagę do mówienia?Na szczęście wszystkie te niedociągnięcia mogą wyrównać zajęcia dodatkowe z angielskiego.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs językowy dla najmłodszych?

Liczebność grup

W przeciwieństwie do liczących ponad 20 uczniów szkolnych klas, grupy na prywatnych kursach są kilkuosobowe, a lektor może na bieżąco monitorować postępy i skupić się na każdym dziecku podczas ćwiczeń językowych.

Motywacja

Dzieci, zwłaszcza dopiero rozpoczynające przygodę z językiem obcym, powinny wyrywać się do zajęć i opowiadać o nich z entuzjazmem. Absolutnie nie zmuszaj dziecka do zajęć dodatkowych, ponieważ możesz je zniechęcić do nauki języka, która przy odpowiednim doborze szkoły i metody okaże się emocjonującą przygodą.

Czy jest dostosowany do potrzeb dzieci na danym etapie rozwoju?

Wybierz zajęcia, które uwzględniają potrzeby dziecka na danym etapie rozwoju. Dla kilkulatków będzie to potrzeba ruchu, zwróć uwagę, czy na angielskim dzieci mogą się wyskakać i uczyć języka przez zabawę.

Czy przełamuje barierę mówienia?

Teorię językową dzieci poznają w szkole, natomiast zajęcia dodatkowe to okazja, by na bezpiecznym gruncie przełamać barierę mówienia i odważyć się posługiwać językiem obcym, a nie tylko uczyć go do klasówek.

Pasja i kwalifikacje lektora

Odpowiedni akcent to podstawa, najlepiej, gdy zajęcia językowe prowadzi native speaker. Na prywatnym kursie językowym masz pewność, że lektorzy z uśmiechem na ustach i energią uczą dzieci języka, sami się przy tym spełniając.

Czy kurs ma postawiony cel?

Zapytaj organizatora zajęć językowych, jaki jest cel kursu. Przykładowo w metodzie Genki English jest to wzmacnianie pewności siebie u dziecka i przełamywanie bariery mówienia. Metoda oparta jest na powtórzeniach, a program ułożony jest cyklicznie, dzięki czemu kształtuje w dzieciach nowe nawyki językowe.

Sprawdź szczegóły na: GENKI ENGLISH – język angielski dla dzieci 3-10 lat

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o