niedoskonała mama

niedoskonała mama

4 niezawodne sposoby, by żyć w zgodzie z sobą
psyche

4 sposoby, by nie dać się stłamsić

To, że jesteś kobietą wcale nie musi oznaczać, że Twoje zainteresowania mają zawężać się do zabiegów kosmetycznych i traktowania urody jako głównego atutu czy wyznacznika własnej wartości. Albo, że Twoje miejsce jest w kuchni i nieważne jak bardzo nie masz ochoty pichcić obiadku, trenujesz poczucie wdzięczności, bo przecież opływasz w dobrobyt, a to, że masz ochotę wyć z niezrozumienia, poczucia nieadekwatności samą Ciebie dziwi, bo frustracja nie powinna mieć miejsca.

Miej odwagę nie linczować się za to, że to nie Twoje eldorado, nawet jeśli wydaje się nim być dla wszystkich naokoło. Uwolnij swoje pasje, aspiracje niezwiązane są z płcią, by wreszcie być sobą. Frustracja odejdzie w zapomnienie. Jak to zrobić?

Realizuj szalone pomysły nawet, jeśli zostaniesz okrzyknięta wariatką

Wierz mi, lepiej mieć łatkę wariatki niż zamykać się latami w jedynie słusznej roli, spełniać cudze oczekiwania (pamiętaj – to nadal są cudze oczekiwania, a nie Twoje obietnice), a potem płakać w poduszkę, że tak naprawdę, to chciałaś mieszkać na wybrzeżu.

Twórz własną tradycję, spójną z Twoimi wartościami

Nie obawiaj się łamać tradycji, konwenansów i planować dnia, tygodnia, a nawet Świąt po swojemu. Co z tego, że wywołasz falę krytyki i frustracji, czy nie zrozumienia dla Twoich wyborów? Pokazujesz na swoim przykładzie odmienny sposób na spędzenie życia, jedni ludzie się zainspirują, inni będą próbowali sprowadzić Cię do parteru, pokaż siłę i konsekwencję oraz zaangażowanie w swoją ścieżkę.

Broń wyznawanych wartości nawet, jeśli wystawiasz się na odrzucenie

Wolisz udawać kogoś kim nie jesteś, by zasłużyć na akceptację osób, które przyjmą Cię z otwartymi ramionami, gdy będziesz tańczyła, jak one zagrają, a może wolisz być z osobami, które znają i kochają prawdziwą Ciebie? Masz prawo zmienić zdanie, dojrzewać i oczekiwać na różnych etapach życia odmiennych aktywności. Jeśli ktoś Ci zarzuci, że się zmieniłaś, zawsze możesz powiedzieć, że nikomu nie obiecywałaś, że przeżyjesz całe życie wedle jednego scenariusza.

Zakończ związki, które są źródłem cierpienia

Jeśli dałaś już komuś szansę tysiące razy, ale zachowanie tej osoby przemawia samo za siebie, czas wyruszyć w dalszą drogę bez tej osoby. Wkrótce zrobisz miejsce dla ludzi, którzy na to zasługują, tęsknota, ból i wspomnienia po relacji przestaną Cię hamować i ranić. Im bliższa jest Ci osoba, tym trudniej będzie się rozstać, jednak lepiej nie mieć wokół wianuszka toksycznych osób, ale za to niewielu sprawdzonych i zaufanych ludzi. Na początku może się wydawać, że podjęłaś złą decyzję, ale w ostatecznym rozrachunku będziesz mogła oddychać pełną piersią. Bardziej od samotności powinnaś bać się nieodpowiednich ludzi, którzy wyssą z Ciebie ostatnie soki.

Marta Szyszko

Czujesz, że możesz w pełni realizować swój potencjał, co Cię przed tym blokuje?

Comments

comments