niedoskonała mama

niedoskonała mama

sztućce dziecko
dzieci współpraca z partnerami bloga

3 rzeczy, o których musisz pamiętać, kupując pierwsze sztućce dla dziecka

W życiu każdego malucha przychodzi moment, w którym musi zrezygnować z jedzenia rączkami na rzecz samodzielnego posługiwania się sztućcami. Niektóre dzieci przystają na to z ochotą, inne z kolei rozpoczynają pierwszą poważną rebelię. Co zrobić, żeby nauka samodzielnego jedzenia przebiegała gładko? Postawa to dobrze dobrane sztućce dla dzieci. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas kolejnych zakupów.

1. Bezpieczeństwo

Podniesienie metalowej łyżki może wydawać się proste, kiedy jesteś dorosły. Dla malucha to nie lada wyzwanie, które może być dla niego nie tylko trudne, ale także niebezpieczne. Dzieci, które dopiero uczą się samodzielnego jedzenia i nie są pewne swoich ruchów, powinny mieć do swojej dyspozycji sztućce z tworzyw sztucznych, które są lekkie i mają zaokrąglone rogi. Dzięki temu Twój maluch szybciej nauczy się nimi posługiwać i na pewno nie wyrządzi sobie krzywdy.

2. Wygoda

Dobre sztućce dla dzieci powinny być wykonane w sposób, który ułatwi im trudną naukę samodzielnego spożywania posiłków. Zwróć szczególną uwagę na uchwyty łyżek i widelców. Powinny być odpowiednio wyprofilowane i tłoczone we wzory, tak aby chwyt malucha na trzonku był pewniejszy i stabilniejszy. Pamiętaj także, że wydłużony uchwyt łyżki ułatwi nabieranie zawartości kubeczków oraz miseczek i że ważna jest także twardość trzonka – miękki, żelowy uchwyt ułatwi trzymanie łyżki i kierowanie jej prosto do buzi.

3. Zabawa

Niektóre dzieci lubią, gdy karmią je rodzice, dlatego buntują się, gdy mama lub tata zachęcają je do samodzielności przy stole. Aby uniknąć tego typu historii, warto zadbać o to, aby maluch myślał o jedzeniu sztućcami jak o dobrej zabawie. Pomogą Ci w tym zdobione kolorowymi rysunkami uchwyty. Zwierzątka czy bohaterowie z ulubionych bajek to świetni towarzysze pierwszych samodzielnych posiłków i doskonała motywacja do tego, aby opanować sztukę „dorosłego jedzenia”.

Dobrze dobrane sztućce do podstawa podczas nauki samodzielnego jedzenia, jednak z tymi trzema zasadami z tyłu głowy bez problemu wybierzesz te najlepsze. Pamiętaj, że sztućce powinny zachęcać do nauki i nie utrudniać jej, a odpowiednio wyprofilowany uchwyt to najważniejszy element sztućców dla maluchów.

Dobrych sztućców dla dzieci szukaj w sklepie internetowym ekoMaluch.pl

Wpis we współpracy z partnerem portalu

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o