Która z nas nie marzyła, by choć na jeden dzień stać się blondynką? I nie ma się, co dziwić, bo blondynki mają w życiu lżej. To udowodnione naukowo!

Atrakcyjność w oczach mężczyzn

To, że mężczyźni gustują w blondynkach jest nie tylko uwarunkowane ewolucyjnie, bo błękitne oczy, niski tembr głosu i jasne pukle są dowodem płodności. Na 7 miliardów ludzi, tylko około 30 milionów osób ma blond włosy, to co rzadko spotykane przykuwa uwagę i staje się obiektem pożądania.

Lepsze zarobki

Z badań przeprowadzonych przez Davida Johnsona wynika, że blondynki lepiej zarabiają, obejmując te same stanowiska i mając takie samo wykształcenie co ciemnowłose koleżanki.

Blond odmładza

Z kolei David Metz przeprowadził ciekawy eksperyment – pokazywał grupie mężczyzn zdjęcia twarzy tych samych kobiet i prosił, by oszacowali ich wiek. Okazuje się, że te same kobiety  z blond włosami wydawały się młodsze, a ciemny kolor dodawał im lat! Kolejną zaletą blondu jest to, że pierwsze siwe włosy nie odznaczają się u nasady głowy.

Jak widać żarty o blondynkach nie znajdują potwierdzenia w biografiach jasnowłosych kobiet, które odnoszą sukcesy zawodowe, przyciągają męskie spojrzenia i zachowują młodzieńczy wdzięk.

Do jakiej karnacji pasuje blond?

Odcień blondu musi komponować się z naturalnym odcieniem włosów, tęczówką i kolorytem cery. Platynowy blond to odcień dla naturalnych blondynek, które chcą rozjaśnić włosy. Na jasny blond nie mogą sobie pozwolić kobiety o ciemnej karnacji i brązowych oczach, ale czy to oznacza, że mają zrezygnować z marzenia o blondzie? Absolutnie nie! Im pozostaje paleta ciemnych blondów. Rudowłose kobiety z piegami mogą wybierać wśród ciepłych tonacji – miodowych, złocistych lub beżowych.

L’Oreal Paris gwarantuje największy wybór blondów na rynku. To nie przypadek, że linię L’Oreal Preference stosują światowej sławy fryzjerzy. Paleta zawiera 37 intensywnych odcieni, z których aż trzynaście to blondy. Do linii wykorzystano nowoczesną technologię z Aktywatorem Połysku, dzięki której koloryzacja nadaje włosom trwały kolor pełen życia i blasku. Szary i matowy blond traci zupełnie swój urok. Dlatego niezależnie, który kolor włosów blond L’Oreal Paris wybierzesz, pamiętaj o nawilżaniu, pielęgnacji i regularnym podcinaniu włosów.

Wpis powstał we współpracy z L’Oreal Paris.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments