niedoskonała mama

niedoskonała mama

zabawki-z-dusza
dzieci współpraca z partnerami bloga

3 pomysły na prezenty z duszą, które rozwiną wyobraźnię twoich dzieci

Piasek kinetyczny

piasek kinestetyczny

Ta niepozorna zabawka trenuje motorykę małą, wspiera prawidłową integrację sensoryczno – motoryczną dziecka, ponadto wycisza, rozwija wyobraźnię, nie mówiąc już o tym, że przywołuje wspomnienia z wakacji, nawet w środku zimy. Nic dziwnego, że piasek kinetyczny tak często wykorzystywany jest w gabinetach terapii Integracji Sensorycznej – jest nie tylko miły w dotyku, ale też niezwykle relaksujący.

Czym różni się piasek kinetyczny od tego w piaskownicy lub na plaży?

Nie rozsypuje się, ma zwartą konsystencję, a ten konkretny produkt stworzony z użyciem piasku z plaży sprawia wrażenie mokrego, ale ręce w trakcie zabawy pozostają suche. Piasek kinetyczny ze spokojnym sumieniem możesz przynieść do domu, nie rozsypie się w korytarzu, jak ten z bucików po zabawie w piaskownicy, a dziecku dla dziecka będzie namiastką lata w środku zimy!

Mogą się nim bawić już trzyletnie dzieci, można wykorzystywać go wielokrotnie.

https://elbobaso.pl/piasek-kinetyczny

Balansujące Drzewko

plan toys

Markę Plan Toys cenię przede wszystkim za jakość i bezpieczeństwo. Drewniane zabawki nie zawsze są starannie wykonane, mogą zawierać farby z ołowiem, niektóre wydają tak intensywny zapach, że możemy mieć wątpliwości, czy nie są toksyczne dla dziecka. Balansujące Drzewko wykonane jest z ekologicznego drewna kauczukowego PlanWood®. Również farbki zostały prześwietlone, dlatego możemy być pewne, że zabawka jest bezpieczna dla zdrowia.

Zabawa polega na tym, by ułożyć gałęzie drzewka, a następnie ptaszki, nie naruszając konstrukcji, która w każdej chwili może się przewrócić. Balansujące drzewko wspomaga koncentrację, stanowi trening dla motoryki małej, usprawnia koordynację oko – ręka. Może być propozycją zabawy dla całej rodziny, gdy każdy dokłada jeden element.

Jak podczas wspólnej zabawy budować u dziecka wiarę w siebie? Pozwól mu wygrać:

„Oszukuje? Zmienia zasady na swoją korzyść? Nasze dziecko naprawdę potrzebuje wygrać (w tej właśnie chwili), aby odbudować wiarę w siebie, bo czuło (lub wciąż czuje) się bezsilne. Zresztą chodzi tu przede wszystkim o wyrównanie szans. Dorosły jest z definicji lepszy i mocniejszy w większość gier. Nim dziecko nauczy się przegrywać, musi najpierw wiedzieć, że jest silne, dlatego potrzebuje poczuć się pewnie i stabilnie. Ma nas po to, abyśmy dali się ograć, ograć i jeszcze raz ograć, bo wtedy wzmacnia się jego wiara we własne zdolności i możliwości, a także nabiera ono dość pewności, żeby znieść porażkę w grupie rówieśniczej.” Isabelle Filliozat

Balansujące drzewko przeznaczone jest dla dzieci od 5 roku życia.

https://elbobaso.pl/zabawki-drewniane

Ślimak do ciągnięcia

slimak-do-ciagniecia

Drewniany ślimak do ciągnięcia to propozycja dla dzieci po 18 miesiącu życia. Można zarówno zabierać ślimaka na spacery, jak i poznawać z nim kształty, kolory, fakturę. Drewno jest ekologiczne (nie zaśmieci planety jak wrzechobecny plastik), a jednocześnie trwałe, można ulubionego ślimaka oddać młodszemu rodzeństwo lub przekazać własnym dzieciom. Taka zabawka uczy wrażliwości, pozostawia pole do wyobraźni i jest nieśmiertelna, mimo grających, interaktywnych alternatyw dostępnych na rynku.

https://elbobaso.pl/zabawki-drewniane

Wpis powstał we współpracy z Elbobaso.pl, kliknij w zdjęcia, by przejść do sklepu z produktami.

Marta Szyszko

Comments

comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o