niedoskonała mama

niedoskonała mama

facet chce zakończyć związek
związki

12 oznak, że twój partner chce zakończyć związek

Zastanawiasz się nad rozstaniem? Nie jesteś pewna, czy nie mylisz faktów z tym, co może tylko ci się wydaje? Chcesz być i czuć się kochana, ale twoje przekonanie o miłości partnera słabnie z każdym dniem? Jedną z najważniejszych potrzeb w związku jest poczucie bycia kochaną. Niestety miłości nie da się kontrolować, ani do niej zmusić. Jakich 12 symptomów może świadczyć o tym, że twój partner dąży do rozstania?

1. Jestem zbyt zajęty

Kiedy tracisz zainteresowanie partnera, jednocześnie nie dąży on do wspólnego spędzania czasu. Zaczyna tworzyć plany pracy lub osobistych spraw do załatwienia, kiedy ty chciałabyś spotkać się z nim i zrobić coś razem. Kiedy brakuje ci wspólnego czasu, kiedy tak zwyczajnie potrzebujesz podzielić się z partnerem swoim życiem, a on nie pojawia się lub mnoży wymówki z powtarzającym się refrenem : „jestem zbyt zajęty”, to znak, że troska o ciebie i wspólny związek tracą na ważności.

2. Moje jest najważniejsze

Dbanie o wzajemne potrzeby sprawia, że związek jest udany. Umiejętność dbania o własne potrzeby to jedno, ale równie ważne jest, by partner umiał zadbać także o twoje potrzeby. Nie tylko potrzeby partnera powinny być umieszczone w centrum obopólnego zainteresowania. Kiedy coraz częściej domagasz się, aby twój partner zadbał nie tylko o siebie, ale i o ciebie, to sygnał, że partner tylko bierze w związku, nic z siebie nie dając.

3. To twoja wina

Jedną z oznak spadku zainteresowania tobą i związkiem, jest podkreślanie twoich błędów w każdej czynności i zachowaniu. Bez względu na to, jakie są fakty, to i tak winna jesteś ty. Staje się to nawykiem partnera, a ciebie obarcza nieustannym poczuciem winy i frustracji na samą siebie. To pokazuje, że partner inicjuje rozpad związku, stawiając ciebie w roli tej złej.

4. Arogancja

Gdy szacunek i troska umiera między dwojgiem ludzi, wspólne rozmowy przeradzają się w nieustanne kłótnie. Częste wywoływanie awantur, z tendencją do robienia ich w miejscach publicznych, przed rodziną, ma na celu poniżyć ciebie i doprowadzić związek do rozpadu.

5. Brak szacunku

Kiedy nie czujesz się szanowana przez partnera, iskra, która was połączyła, gaśnie. Brak szacunku może dotykać twoich przekonań religijnych, twoich wartości, pracy, tego w co wierzysz, i czym się kierujesz w życiu. Możesz czuć się poniżona, kiedy wszystko czego pragniesz, i co jest bezcenne dla ciebie, będzie wyśmiewane. I stanie się to nie tylko w intymnej relacji, ale także na forum publicznym.

6. Brak wsparcia

Dawanie wsparcia to jedna z najważniejszych składowych udanych związków, a zarazem niezaprzeczalny objaw miłości. Może to być wsparcie emocjonalne i profesjonalne wsparcie, a nawet wsparcie finansowe. Jesteście w równym stopniu odpowiedzialni za zapewnienie wsparcia sobie nawzajem – w osiągnięciu nie tylko indywidualnych celów, ale również celów wspólnych. Niekiedy wsparcie polega także na wspólnym spotkaniu ze wspólnymi znajomymi, dzieleniu się radością, działaniami i pasjami, które są ważne dla każdego z was. Gdy zauważysz, że partner coraz rzadziej okazuje ci wsparcie, aby całkowicie z niego zrezygnować, to jest to czas, aby pomyśleć o przyszłości waszej relacji.

7. Sprawia, że czujesz się bezwartościowa

Każda z nas ma prawo być doceniana przez swoich partnerów, nawet w najprostszych czynnościach. Przecież oddajesz swój czas z korzyścią dla was obojga. To nie tylko sprawia, że dbacie o zdrowe relacje, ale czujesz się ważna i wartościowa dla swojego partnera. Jeśli partner zaczyna podkopywać twoją wartość przed innymi, poniża cię, jest to próba odebrania twojej godności, przez co tracisz szacunek sama do siebie.

8. Puste przepraszam

Przeprosiny czynią cuda w każdym związku, jeśli pochodzą z serca. Słowo „przepraszam” pokazuje, że dbasz o relację i każde z was potrafi przyznać się do swojego błędu. Kiedy „przepraszam” staje się pustym zwrotem i nie ma prawdziwego znaczenia, to dowód, że między wami nie ma już zaangażowania, empatii i miłości.

9. Zaczął ciebie oszukiwać

Najtrudniejszym do wybaczenia i naprawienia błędem w związku jest wzajemne oszukiwanie się przez partnerów. Lojalność to podstawa każdego związku i gdy ludzie zaczynają poruszać się w kłamstwie, to związek właśnie się kończy. Kochający partner nigdy nie posunie się do oszukiwania ciebie. Gdy kłamstwa wyjdą na jaw, lepiej zakończyć związek i iść dalej.

10. Stajesz się dla niego niewidzialna

Nie jest zainteresowany tym, jak minął twój dzień, co ważnego dzieje się u ciebie, jakie masz marzenia i plany. Nie zwracając na ciebie uwagi,  potrafi godzinami skupiać się na czymś bezwartościowym, co go pochłania, tym samym budując między wami mur. Nie reaguje na twoją prośbę o okazanie odrobiny zainteresowania.

11. Woli towarzystwo swoich przyjaciół

Nie przedstawia cię swoim przyjaciołom. Kolejnym krokiem jest nieinformowanie cię o ich wspólnych planach, spotkaniach weekendowych, co stanowi początek marginalizacji ciebie ze wspólnego życia.

12. Ma zobowiązania

Gdy na wieczne „nigdy” odkładane jest rozwiązanie trudnej dla ciebie sytuacji, kiedy on jest żonaty, a ty czekasz na jego decyzję o rozwodzie z byłą partnerką, gdy twoje oczekiwania giną w kolejnych jego argumentach, a razem z argumentami znikają lata, rośnie twoja frustracja i wątpliwości, pomyśl, ile jeszcze czasu chcesz stracić na taki związek.

Anna Gumińska
www.annaguminska.pl
https://www.facebook.com/annaguminskapl/

Comments

comments

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mia W. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mia W.
Gość

Cenne wskazówki!